Program obchodów 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła Wielkiego

14 maja 2020 23:18:08

  Dwa dni, 17 i 18 maja będą poświęcone wadowickim obchodom setnej rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła Wielkiego. W niedzielnej Mszy św. koncelebrowanej przez Metropolitę Krakowskiego weźmie udział Marszałek Sejmu. Nie potwierdził się udział Prezydenta RP w wadowickich uroczystościach. W poniedziałek m.in z wadowickiego rynku pofrunie do nieba 100 gołębi!

  

Program obchodów 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła Wielkiego

  Wadowicki samorząd wraz z Telewizją Polską, Papieskim Muzeum, Bazyliką Ofiarowania NMP oraz wieloma wadowickimi instytucjami przygotował szereg wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II. W czasie epidemii koronawirusa jest to alternatywa do odwołanych uroczystości i imprez, planowanych w ramach hucznych obchodów tej niezwykłej rocznicy.

Tym razem jednak zamiast na wadowicki rynek, zapraszamy Was przed ekrany. Wszystkie eventy będziecie mogli  śledzić za pośrednictwem mediów telewizyjnych oraz internetowych – zaprasza Bartosz Kaliński, burmistrz Wadowic.

   

17 MAJA - NIEDZIELA

  

  W niedzielę – 17 maja Wadowice staną się centralnym punktem na mapie programowej Telewizji Polskiej, która przez cały dzień będzie się łączyć z papieskim miastem. O 10:30 w TVP1 rozpocznie się transmisja z Mszy św. w Bazylice Ofiarowania NMP, pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

  We mszy św. zapowiedziała swój udział na zaproszenie posła Filipa Kaczyńskiego Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, która uczestniczyć będzie również w odsłonięciu Tablicy Pamiątkowej upamiętniającej setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.

  

  Nie potwierdziły się natomiast pogłoski, jakoby w wadowickich uroczystościach udział miał wziąć Prezydent RP Andrzej Duda.

   

  W samo południe w TVP Kraków usłyszymy „Głos regionów” prosto z Wadowic. Godzinę później w TVP1 będziemy mieli okazję obejrzeć transmisję z koncertu w Papieskim Muzeum „Urodziłem się w Wadowicach”, z udziałem wielu gwiazd polskiej estrady, m.in. Janusza RadkaKatarzyny MośMacieja MiecznikowskiegoAni Wyszkonibraci Golców, oraz Haliny Młynkowej. To będzie pierwsza część niezwykłego muzycznego widowiska, nadawanego jednocześnie z czterech bliskich sercu Ojca Świętego miast: Wadowic, Krakowa, Częstochowy oraz Gdańska. Relacja z drugiej i trzeciej części koncertu pt. „Cała Polska śpiewa dla Jana Pawła II” w telewizyjnej jedynce zaplanowana jest w godzinach 17:30 oraz 21:30.

   

18 MAJA - PONIEDZIAŁEK

  

  18 maja to data urodzin św. Jana Pawła II. Jak co roku, w tym dniu zaplanowano uroczystą sesję Rady Miejskiej. Będzie to wyjątkowe posiedzenie, podczas którego burmistrz Bartosz Kaliński przyzna papieskie medale honorowe osobom, które miały szczególny udział w upowszechnianiu ponadczasowych i uniwersalnych wartości płynących z nauczania Jana Pawła II.

– Pomimo stanu epidemii nie zrezygnowaliśmy również z wielkiego papieskiego tortu, który w tym roku upiecze zwycięzca naszego konkursu na najpiękniejszy projekt – cukiernia Rarytas z Wysokiej. Tym razem jednak nie możemy jak co roku pokroić go i rozdać mieszkańcom na Rynku, dlatego zdecydowaliśmy, że kilkaset porcji pięknego tortu przekażemy dla wadowickich Domów Pomocy Społecznej. Wcześniej zaprezentujemy go w Internecie. Jest co podziwiać – zapewnia burmistrz Wadowic.

   

  Popołudniu przedstawimy Wam najlepsze Pocztówki Urodzinowe z Wadowic, które zaprojektowały dzieci, startujące w konkursie zorganizowanym przez Wydział Promocji Gminy Wadowice. Opublikujemy także premierę niezwykłego teledysku „Moje Miasto Wadowice”, stworzonego specjalnie na 100-lecie Urodzin Ojca Świętego.

   

  O godzinie 17:00 z inicjatywy Papieskiego Muzeum cała Polska zaśpiewa „Barkę”, a na sam finał z placu Jana Pawła II wypuścimy w niebo 100 gołębi!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane