Kalwaryjscy policjanci pomogli staruszce

30 października 2019 11:47:17

  Funkcjonariusze z kalwaryjskiego komisariatu wspólnie ze strażakami pomogli samotnie mieszkającej 78-latce, która zasłabła w swoim domu. Dzięki natychmiastowej reakcji mundurowych na zgłoszenie, kobieta trafiła pod specjalistyczną opiekę.

  

Kalwaryjscy policjanci pomogli staruszce

  Kilka dni temu, do dyżurnego Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zadzwoniła kobieta, która poinformowała że nie może dostać się do domu swojej znajomej. Jak przekazała zaniepokojona sąsiadka, 78-letnia mieszkanka Bugaja, mieszka samotnie i choruje na serce.

  Zaalarmowani policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie przez okno budynku, zauważyli leżącą na podłodze jednego z pomieszczeń kobietę, która nie reagowała na wołanie i dobijanie się do drzwi i okien.

  Policjanci nie wahając się ani chwili wyważyli drzwi wejściowe do domu oraz drzwi w korytarzu. Strażacy z OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy zostali powiadomieni przez policjantów, pomogli wyważyć kolejne drzwi prowadzące do pomieszczenia, gdzie znajdowała się starsza kobieta.

  Półprzytomna 78-latka była bardzo osłabiona, nie była w stanie wstać o własnych siłach. Policjanci i strażacy udzielili jej pomocy  i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego, który przewiózł kobietę do szpitala. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy pomoc dotarła na czas.  

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane