Oszukali 82-latkę

4 grudnia 2019 14:55:02

  Niestety, mimo informacji w mediach, licznych apeli Policji, spotkań seniorów z mundurowymi i ostrzeżeń płynących z różnych stron – starsze osoby wciąż padają ofiarami oszustów działających metodą „na wnuczka” i tracą swoje oszczędności.

  

Oszukali 82-latkę

  W piątek 29 listopada br. 82-letnia mieszkanka gminy Kalwaria Zebrzydowska dała się oszukać i straciła sporą sumę pieniędzy. Do starszej pani dodzwoniła się kobieta podająca się za jej krewną i powiedziała, że muszą się spotkać, po czym zakończyła rozmowę.

  Następnie z 82-latką skontaktował się mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP i poinformował kobietę, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą. Powiedział, że namierzył oszustkę, która może chcieć wyłudzić od niej oszczędności i dla bezpieczeństwa powinna przelać pieniądze na wskazane konto prokuratora. Niestety kobieta dała się oszukać.

   

  Ponownie apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Jeśli  dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie.

  

  Pamiętajmy, że policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji, nigdy nie po poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto czy pozostawieniu w jakimś miejscu.

  W przypadku powzięcia informacji, iż osoba dzwoniąca próbuje nas oszukać prosimy o niezwłoczny kontakt z Policją.

  

  Apelujemy o czujność i współpracę. Nie dajmy się oszukać!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane