PAP Koronawirus

Dostępny płyn Polfy do dezynfekcji

19 marca 2020 19:14:33

  Płyn antybakteryjny wyprodukowany przez Polfę Tarchomin na zlecenie rządu trafił do sprzedaży w aptekach. Dodatkowo apteki i przychodnie w całym kraju bezpłatnie otrzymają płyn na własny użytek. W czwartek ministerstwo zdrowia wysłało produkt aptekom i POZ.

  

Dostępny płyn Polfy do dezynfekcji

  Na początku marca premier Mateusz Morawiecki zlecił Polfie Tarchomin i Orlenowi produkcję środków do dezynfekcji, aby w związku z koronawirusem zaspokoić krajowe zapotrzebowanie na płyny antybakteryjne.

  Warszawska Polfa Tarchomin opracowała dwa produkty: płyn antybakteryjny Trisept Max w 30 mililitrowym opakowaniu (również w opakowaniu 5 litrów) oraz płyn do dezynfekcji pomieszczeń w 5-litrowym pojemniku – Dezynmax.

  

  Jak poinformował PAP Mateusz Czerniawski z Polfy Tarchomin, w zeszłym tygodniu spółka rozpoczęła wysyłkę płynu Trisept Max do hurtowni, skąd mogą je zamawiać apteki do sprzedaży klientom indywidualnym. Od czwartku produkt jest też bezpłatnie przekazywany do aptek i placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej na potrzeby farmaceutów i pracowników medycznych.

  Polfa Tarchomin pracuje przy produkcji płynu na trzy zmiany. Do tej pory wyprodukowała ponad 600 tys. litrów płynu.

  Płyn wirusobójczy produkuje też w swoim zakładzie w Jedliczu na Podkarpaciu Orlen Oil - spółka należąca do PKN Orlen. We wtorek prezes koncernu Daniel Obajtek zapowiadał, że w marcu wyprodukowanych ma być 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, a w kwietniu - 4,5 mln litrów.

  Produkcję płynu do dezynfekcji rąk rozpoczął też koncern KGHM Polska Miedź. Płyn ma trafić do szpitali, urzędów i firm. (PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane