Artykuł archiwalny

SZTUKA I MALARSTWO - Z PASJĄ

24 marca 2014 20:00:00

Malarstwo Marii Macięgi gościło w Galerii na Woli Warszawskiej Szkoły Zarządzania. Była to  kolejna prezentacja twórczości artystycznej znanej w środowisku  wadowickiej artystki malarki.

SZTUKA I MALARSTWO  - Z PASJĄ

  W Galerii na Woli Warszawskiej Szkoły Zarządzania prezentowane były trzydzieści dwie prace dwudziestu jeden artystów , którzy są członkami  Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Prace eksponowane  na  wystawie  cechowała duża różnorodność  wypowiedzi artystycznej. W każdym przypadku to indywidualna interpretacja tematyczna i autorski przekaz. W dużej mierze warte uwagi pozostaje dążenie do piękna. Do ekspozycji tej wystawy zostało zaproszone również malarstwo wadowiczanki Marii Macięgi; wcześniej w sierpniu i wrześniu 2013 prezentowane  na dużej wystawie indywidualnej w Toruniu) .

   To  kolejna prezentacja twórczości artystycznej znanej w środowisku  artystki malarki, projektantki gobelinów (w dorobku artystycznym posiada projekty gobelinów – między innymi „Herb Wadowic” – (1991), „Budynek Sokół” wykonane przez Klub Tkactwa Artystycznego MDK Wadowice, które zostały przekazane jako dar dla Ojca Świętego  Jana Pawła II) , autorki warsztatów kreatywnych , projektów artystycznych, edukatora artystycznego.

   Maria Macięga  ukończyła  Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku -Białej  a następnie absolwentka Instytutu Sztuki UP w Krakowie. Jest członkiem ogólnopolskiego  Związku Polskich Artystów  Malarzy i Grafików z siedzibą w Warszawie / uchwałą Komisji Artystycznej/, członkiem ogólnopolskiego ART Angel 'Aniołów Sztuki. Sztukę traktuje z dużym zaangażowaniem i pasją . Rozwija się w tej dziedzinie jest aktywna twórczo. Uprawia głównie techniki malarskie ;akryl pastel, malarstwo olejne.  Malarstwo  swoje kieruje ' na fragmenty otaczającej rzeczywistości i ciekawość człowieka w pozytywnym znaczeniu tego odniesienia. Ceni swoją  autonomię w malarstwie..; interesuje ją  malarstwo jako sposób specyficznego formułowania własnego stosunku do świata i ludzi przy właściwym operowaniu formą i warsztatem. Spośród dziedzin sztuk wizualnych wybrała malarstwo jako medium bardzo bogate w środki wyrazu . Uprawia głównie:  techniki malarskie ; akryl , pastel, malarstwo olejne; fotografię . Uczestniczyła  w licznych wystawach zbiorowych i indywidualnych, aukcjach  charytatywnych; malarstwo w periodykach , w galeriach , instytucjach, galeriach portalowych (mariamaciega.netgaleria.eu), (trendz.pl poleca malarstwo marii macięgi).

  Artystka prezentuje swój własny styl nieograniczonej ekspresji kolorystycznej  ; często są to wielkoformatowe obrazy  przepełnione witalnością oraz pozytywną energią gamy barwnej. Jakoby odzwierciedlenie osobowości samej autorki malarstwa  ; aczkolwiek z ulubionym  prywatnie cytatem ' Świat nie jest do oglądania ' trzeba w nim być ' /Mark Rodman / .

{{gallery_43788}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane