Wydawnictwo Renoma

Malarskie prezentacje

15 czerwca 2016 10:00:07

  Malarstwo Marii Macięgi po raz kolejny zaproszone zostało do przestrzeni wystawowej. Tym razem do wystawy dzieł artystów reprezentujących ogólnopolskie środowisko współczesnego malarstwa i grafiki warsztatowej.

  

Malarskie prezentacje

  MARIA MACIĘGA - urodzona w Wadowicach, abs. Instytutu Sztuki UP w Krakowie, absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej. 

  Artystka  z dużym potencjałem twórczym; promuje sztukę i malarstwo w szerokim spektrum; czynna w  dziedzinie sztuk wizualnych; równolegle - edukator artystyczny (odznaczona medalem KEN) z weryfikacją instruktora zajęć artystycznych Ministerstwa Kultury i Sztuki.  Jest członkiem Ogólnopolskiego  Związku Polskich Artystów  Malarzy i Grafików z siedzibą w Warszawie. Ma na swoim ART. koncie wiele wystaw, kreatywnych działań w obszarze promocji sztuk wizualnych; obszerny dorobek twórczy: ogólnopolski, zagraniczny i z uznaniem międzynarodowym.

  Prezentacje ZPAMiG 2016‘  - to tegoroczna wystawa prac członków Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików – ZPAMiG . Ma ona miejsce w wystawowym holu , nowoczesnej przestrzeni ekspozycyjnej Biblioteki im. St. Staszica Bielany ; w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

  

  Wystawę można oglądać do 27 lipca 2016 roku, a bierze w niej udział 60-ciu artystów z całego kraju . Wystawa prezentuje różnorodną tematykę (realizm , impresje ,abstrakcje ) oraz różnorodne techniki (olej,  pastel, akwarelę, akryl, kolaż, rysunek, grafikę). Swoim bogactwem i różnorodnością formy wpisuje się jako ważne wydarzenie na mapie rozwoju polskiej sztuki.

  3 czerwca w Warszawie odbył  się wernisaż wystawy oraz spotkanie z artystami. ZPAMiG jako organizacja profesjonalnych artystów wyrażających potrzeby , chroniących interes i dbających o rozwój polskiej współczesnej sztuki - skupia artystów różnych generacji z całego kraju, pracujących twórczo w dziedzinie klasycznych, wizualnych technik  artystyczno- warsztatowych.

  Związek Polskich Artystów Malarzy i Grafików został założony w 1984 roku. Inicjatorami powołania ZPAMiG byli rektorzy wyższych szkół plastycznych – krakowskiej , wrocławskiej , gdańskiej i warszawskiej. Wśród wybitnych twórców związku byli m.in. Edward Dwurnik, Władysław Hasior, Jerzy Duda Gracz.

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane