O tym, jak dobro zwycięża zło

20 marca 2017 11:06:00

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie i promocję kolejnej książki Pani Henryki Swornóg „Jak dzieci razem z aniołem pokonały diabła i uratowały świat”. Spotkanie odbędzie się 24 marca (piątek), o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki, przy ul. Legionów 1. 

  

O tym, jak dobro zwycięża zło

  Henryka Swornóg jest rodowitą wadowiczanką i absolwentką Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Z wykształcenia i zawodu bibliotekarka. Swoje życie ściśle związała z książkami, które nie tylko wypożycza i czyta, ale także pisze. Pierwszy raz autorkę czytelnicy Biblioteki mieli okazję poznać już w zeszłym roku, w związku z wydaniem debiutanckiej powieści "Ósmy cud świata. Opowieści łapą pisane" adresowaną do dzieci i młodzieży oraz miłośników zwierząt.

  W styczniu  bieżącego roku autorka spełniła swe kolejne literackie marzenie i wydała drugą książkę pt. „Jak dzieci razem z aniołem pokonały diabła i uratowały świat”, dedykowaną również najmłodszym czytelnikom. Książka jest efektownie wydana na papierze kredowym, ozdobiona przepięknymi ilustracjami namalowanymi przez Pana Jarosława Górskiego. W baśni tej autorka w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób przedstawia jak dobro połączone z odwagą zwycięża. Ukazuje ważną wartość, jaką jest nadzieja, iż zawsze jest wyjście z na pozór beznadziejnej sytuacji. Piękna opowieść o ufnej wierze w Pana Boga, o pomaganiu innym ludziom jak i zwierzętom, o pokonywaniu własnego strachu oraz o miłości w rodzinie. Jak mówi sama autorka książka ta uczy, bawi, uwrażliwia oraz oswaja z lękami.

   

Przygody dzieci i sympatycznego anioła zostały docenione już przez pierwszych czytelników:

 Polecam serdecznie tę niezwykle wartościową lekturę. Jestem pewna że nieraz będziecie do niej zaglądać. Interesująca i wciągająca fabuła, jasny już dla najmłodszych czytelników język, oraz tak wiele mądrych i ciepłych przesłań z niej wypływających sprawia, że czyta się ją z ogromną przyjemnością.”

 wnaszejbajce.pl

  Zachęcamy do lektury i zapraszamy na spotkanie z Panią Henryką Swornóg do Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane