Gratka dla fanów fantasy

5 kwietnia 2017 20:12:32

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich fanów fantastyki na spotkanie autorskie z Karoliną Bartel - Wątrobą – mieszkanką powiatu wadowickiego, która zadebiutowała na rynku wydawniczym książką „Eresteja”. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia (piątek) o godz. 17:00 w siedzibie biblioteki przy ul. Legionów 1.

  

Gratka dla fanów fantasy

Pani Karolina jest nietuzinkową osobą,  pełną werwy i pomysłów . Jak sama o sobie mówi:

„Jestem młodą (mam 25 lat- może dla niektórych to znaczy „młodo” a dla innych „staro”), utalentowaną (tak powinnam o sobie powiedzieć, ale ocenią czytelnicy) pisarką (to dopiero pierwsza książka, więc powinnam tu zaznaczyć „żółtodziób”). Jestem mieszkanką Ziemi Wadowickiej, więc w stosunku do mieszkańców okolicznych miejscowości – sąsiadką bliższą lub dalszą. Nadmienię też, że jestem absolwentką tutejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity. Z faktów rzeczowych – pracuję, ciągle się uczę (i całe życie będę, jak każdy z nas). Lubię podróże, muzykę i dobre kino oraz wszystko co poszerza horyzonty”.

  Z kolei wydana przez Panią Karolinę książka opowiada o odwiecznej walce dobra ze złem w świecie zamieszkałym przez elfy, krasnale i inne niezwykłe istoty.

  

„Świat zrodził się z chaosu. Oni zaś zostali stworzeni, by utrzymywać harmonię między dobrem i złem. Dysponowali magią żywiołów oraz posiadali kodeks, któremu byli wierni. Do czasu...Kiedy dwójka Strażników sprzeciwia się zasadom, rodzi się moc, której nikt nie jest w stanie przezwyciężyć... i którą ktoś pragnie posiąść. Kiedy Eresteja rozpoczyna szkolenie swojej następczyni nawet nie podejrzewa jak bardzo zmieni się jej życie."

  

  W powieści można odnaleźć zalążki świata tolkienowskiego, a akcja książki rozgrywa się głównie wokół dwóch bohaterek – Erestei i jej uczennicy, które z czasem połączy głębsze uczucie. Nie oznacza to, jednak iż zawita nuda. Akcja toczy się tutaj naprawdę szybko, a książka w niejednym miejscu potrafi czytelnika miło zaskoczyć. Potwierdzają to chociażby pierwsze pozytywne recenzje, które można odnaleźć w sieci.

  

  Wszystkich zainteresowanych twórczością fantasy oraz osoby lubiące „pofantazjować” serdecznie zapraszamy do Wadowickiej Biblioteki Publicznej!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane