Wieczór fantasy w bibliotece

24 kwietnia 2017 10:35:14

  21 kwietnia (piątek) Wadowicką Bibliotekę Publiczną odwiedzili miłośnicy literatury fantasy, którzy przybyli na spotkanie z Karoliną Bartel-Wątrobą – młodą pisarką, mieszkanką Ziemi Wadowickiej, która niedawno zadebiutowała na rynku wydawniczym powieścią „Eresteja”. 

  

Wieczór fantasy w bibliotece

  Podczas  spotkania Pani Karolina  opowiedziała słuchaczom o początkach swojej literackiej przygody, którą  rozpoczęła od pisania wierszy i prowadzenia  autorskiego bloga.  Ujawniła skąd czerpie inspiracje, jak wygląda praca twórcza nad książką (generalnie, gdy pani Karolina pisze lepiej jej nie przeszkadzać) oraz opowiedziała o  współpracy z wydawnictwem. Uchyliła także rąbka tajemnicy  na temat swojej kolejnej powieści i zdradziła różne ciekawostki  związane z „Eresteją”.

  Słuchacze mogli zatem dowiedzieć się  skąd pomysł na  nietuzinkowy tytuł książki  oraz że nazwa powieści zrodziła się zanim jeszcze powstała fabuła (zupełnie odwrotnie niż w przypadku drugiej powieści).  Autorka przyznała się też, że pisząc „Eresteję” sama nie wiedziała, jak zakończy losy  bohaterów, bowiem wyobraźnia podsyłała jej tysiące pomysłów na minutę. Nic więc dziwnego, że mając tak bogatą fantazję,  autorka miała problemy  na lekcjach języka polskiego , aby „trafić” w klucz – po prostu już wówczas jej wyobraźnia i pomysłowość wychodziły poza utarte schematy. Pani Karolina ujawniła także znaczenie swojego pseudonimu artystycznego – AVATH (dla niewtajemniczonych „cień”)  oraz wyjaśniła dlaczego pisze akurat fantastykę.  Jak sama twierdzi „woli wychodzić poza ramy świata rzeczywistego,  gdzie może dać upust swojej wyobraźni”.

  Na koniec spotkania słuchacze tradycyjnie mogli nabyć książkę „Eresteja” wraz z pamiątkowym wpisem autorki. A pozostałym fanom fantastyki i zwolennikom talentu młodej pisarki  nie pozostało nic innego, jak czekać na drugą powieść Pani Karoliny.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane