Moje inspiracje - akwarele Urszuli Wajdzik

10 maja 2017 12:19:21

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wystawę malarstwa Urszuli Wajdzik - wadowiczanki, absolwentki Państwowego Liceum Plastycznego w Bielsku – Białej na kierunku grafika.

  

Moje inspiracje - akwarele Urszuli Wajdzik

  Do 1980 r. Pani Urszula pracowała jako kierownik pracowni dekoratorskiej w Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" w Wadowicach. Następnie przez wiele lat prowadziła własny „Zakład Szyldów i Reklam”.

  Jej pasją jest malarstwo, szczególnie akwarelowe. Artystka w swych obrazach, inspirowanych otaczającą rzeczywistością, stara się ukazać nie tylko ulotne chwile zmieniającego się świata, ale także nadać im własny charakter. Przejście na emeryturę pozwoliło jej na realizację kolejnych wyzwań, związanych nie tylko z malarstwem, ale i fotografią. Wiele z jej obrazów o tematyce „moje miasto – WADOWICE” znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Pani Urszula brała też udział w kilku wystawach indywidualnych i zbiorowych.

  

  Prezentowaną w Wadowickiej Bibliotece Publicznej ekspozycję można obejrzeć do 5 czerwca 2017 r.

Zapraszamy!  

K. M.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane