Teatralne zakręcenie w Noc Muzeów

17 maja 2017 20:32:16

  Dwa spektakle plenerowe, pokaz fireshow na rynku oraz bezpłatne zwiedzanie wystaw zaplanowano podczas corocznej Nocy Muzeów w Wadowicach. Swoje ekspozycje otworzą w najbliższy sobotni wieczór także instytucje w Andrychowie, Lanckoronie, Tomicach i Stryszowie.

  

Teatralne zakręcenie w Noc Muzeów

  Jak co roku w Noc Muzeów swoje podwoje otwierają muzea, galerie i izby regionalne ziemi wadowickiej. W sobotni wieczór i noc 20 maja można będzie bezpłatnie odwiedzić ekspozycje w Andrychowie, Lanckoronie, Stryszowie, Tomicach i Wadowicach oraz skorzystać z bogatej oferty programowej.

Andrychów

  Izba Regionalna Ziemi Andrychowskiej zaprasza na  grę miejską, wystawę zdjęć i akwarel Jana Zielińskiego oraz zwiedzanie Kościoła Parafialnego św. Macieja.

Lanckorona

  W Izbie Muzealnej od godz. 18.00 można będzie posłuchać opowieści o konfederatach barskich i wyjątkowej zabudowie lanckorońskiego rynku.

Stryszów

  Dwór tradycyjnie już zaprasza do odwiedzenia XIX-wiecznego dworu polskiego, a dodatkowo na wystawę czasową poświęconą profesor Wandzie Ślędzińskiej.

Tomice

  W prywatnej Izbie Regionalnej w Tomicach przy ul. Floriańskiej 99 zobaczyć będzie można wnętrze chłopskiej chaty.

  Na Noc Muzeów zaprasza też, jak co roku, tomicka Galeria Sztuki „Bałysówka” – tutaj, obok zwiedzania wystawy rzeźby i malarstwa, będzie można uczestniczyć w ciekawych warsztatach i samodzielnie wykonać maskotkę. To miejsce szczególnie polecamy dla najmłodszych uczestników tej szczególnej majowej nocy.

Wadowice

  Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zaprasza na zwiedzanie wystawy stałej, a Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej w swojej siedzibie, czyli dawnej „Czytelni Mieszczańskiej” zaprezentuje wystawę najciekawszych eksponatów z kolekcji TMZW.

  Muzeum Miejskie przygotowało natomiast Teatralną Noc Muzeów i z tej okazji  o godz. 19.00 w ogrodzie przy ul. Kościelnej Teatr Figur zaprezentuje niecodzienny „spektakl rąk” dla dzieci i dorosłych pt.: „Rękodzieło”, później o godz. 20.30 przed budynkiem muzeum, wystąpi Teatr na Walizkach z ulicznym spektaklem pt.: „Beczka śmiechu”. Oprócz wystawy stałej można będzie zobaczyć czasową ekspozycję grafik i obrazów Andrzeja Kasprzaka, a na zajęciach plastycznych w sali warsztatowej wykonać różne maski teatralne, pacynki i marionetki. Na koniec, o godz. 22.30, dzięki zaangażowaniu w tegoroczną Noc Muzeów Urzędu Miejskiego w Wadowicach, wyjątkowy Fire Show zaprezentuje na rynku Grupa Lumen Noctis, znana m.in: ze świetnych występów w programie „Mam talent”.

  

  Akcji Nocy Muzeów Ziemi Wadowickiej podobnie jak w latach ubiegłych patronuje Starostwo Powiatowe w Wadowicach. Wstęp na wszystkie działania jest bezpłatny.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane