Targi Andrychów 2017

Kręcili film w Wadowicach

20 lipca 2017 07:00:00

  Uliczki papieskiego miasta stały się na jeden dzień planem zdjęciowym dla holendersko-polskiej koprodukcji pt. "Part Ways".

  

Kręcili film w Wadowicach

  "Krótko po ukończeniu szkoły średniej, 17-letnia dziewczyna z Holandii decyduje się spędzić swoje wakacje podróżując sama autostopem przez wschodnią Europę…" - tak zaczyna się opis filmu, jaki młodzi twórcy kręcili w ubiegłym tygodniu w Wadowicach. Filmowców można było spotkać na placu targowym, ulicy Zatorskiej czy wadowickim rynku.

  Holenderski reżyser Guus Schuijl mimo ukończonych 24 lat pracował już nad filmami w Nowym Jorku. Był także jednym z najmłodszych studentów cenionego University of the Arts Ultrecht. Jak mówi głównym przesłaniem filmu, jaki kręci w naszym kraju jest poszukiwanie siebie:

Wyruszając w swoją podróż nasza bohaterka jest pełna stereotypów i uprzedzeń. Ma zamiar podróżować głównymi drogami, ale wszystko i wszyscy chcą, aby zobaczyła trochę obcego kraju. Ta sytuacja przełamuje jej uprzedzenia - opowiada reżyser filmu.
  

  Poza kadrami z Wadowic w filmie pojawią się także ujęcia z Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic, Buczkowic czy Zgorzelca.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane