Wydawnictwo Renoma

Wojciech Kurdziel w Stryszowie

1 września 2017 10:52:21

  W Dworze Stryszów zostaną wystawione rzeźby Wojciecha Kurdziela. Wernisaż wystawy w sobotę 9 września.

  

Wojciech Kurdziel w Stryszowie

  W stryszowskim oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu - w Dworze Stryszów w sobotę 9 września br. o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy rzeźb Wojciecha Kurdziela.

  Oprawę artystyczną zapewni Paweł Orkisz wraz z zespołem.

  

Wojciech Kurdziel – urodził się w Kalwarii Zebrzydowskiej w 1933 roku. W Liceum Sztuk Plastycznych był uczniem Włodzimierza Hodysa. Studiował  na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowniach prof. X. Dunikowskiego i doc. Ślędzińskiej. Dyplom w 1958 roku. Tworzył w drewnie, kamieniu i metalu. Realizacje pomnikowe i kościelne. Jako podwykonawca współpracował z wybitnym artystą rzeźbiarzem, prof. Wincentym Kućmą, np. przy wystroju polskiej katedry w Irkucku nad Bajkałem, przy pomniku „Poległym w Obronie Ojczyzny 1939-1945” w Częstochowie (1984), przy Pomniku Powstania Warszawskiego (1989). W 1960 r. na cmentarzu parafialnym w Kalwarii stanął 4-metrowy „kubistyczny” krzyż jego projektu. W 2008 roku na zlecenie TPL wykonał drewnianą rzeźbę Michała Archanioła do kaplicy w lesie Groby. Ostatnią wystawę indywidualną miał w Lanckoronie (2009r). zmarł w 2012 roku.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane