Powiew Dalekiego Wschodu

20 września 2017 20:51:45

  Wkrótce  w Wadowicach będzie można poczuć klimat Dalekiego Wschodu, a  wszystko to za sprawą niezwykłej wystawy i prezentowanych na niej wyjątkowych eksponatów.

  

Powiew Dalekiego Wschodu

  We wtorkowe popołudnie 26 września o godz. 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się wernisaż wystawy Anji Weiss i Marii Anny Dudek „Powiew Dalekiego Wschodu”.

  Otwarciu ekspozycji będą towarzyszyć wykłady. Pierwszy z nich „Orientalizm. Kobieta japońska kontra niewolnica arabska” wygłosi Anja Weiss - prawnuczka Wojciecha Weissa – malarza i rektora krakowskiej ASP. Natomiast drugą prelekcję: „Daleki Wschód – jak bardzo daleki?” poprowadzi Maria Anna Dudek – absolwentka kulturoznawstwa dalekowschodniego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

  Ekspozycja poświęcona Krajowi Kwitnącej Wiśni to wyjątkowa możliwość zapoznania się z życiem i zwyczajami XVIII i XIX wiecznej Japonii. Na wystawie zaprezentowane zostaną drzeworyty z kolekcji słynnego młodopolskiego malarza Wojciecha Weissa. Będzie można też podziwiać wizerunki pięknych kobiet oiran autorstwa najsławniejszego mistrza drzeworytu Kitagawy Utamaro oraz wspaniałe, słynne pejzaże Utagawy Hiroshige. Nie zabraknie również samurajów i walecznych rycerzy autorstwa Utagawy Yoshitory oraz drzeworytów Totoyi Hokkei i Utagawy Kuninao. Dodatkową atrakcją ekspozycji będą unikatowe archiwalne zdjęcia dawnej Japonii. Wystawę urozmaici słynna porcelana i ceramika japońska.

  Ekspozycję będzie można obejrzeć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 11 listopada 2017 r. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane