Dzieci zakończyły kolejny projekt z WCK!

29 listopada 2017 00:14:25

  Krakowskie muzea, laboratorium fotograficzne, Teatr "Banialuka", Lublin i Wrocław stanęły otworem przed uczestnikami drugiej odsłony Projektu "Wspólny skok w kulturę na bis!". Czterdzieścioro dzieci uroczyście zakończyło swoją przygodę z kulturą na Gali Finałowej 24 listopada w Wadowickim Centrum Kultury, a to dzięki  dofinansowaniu z środków MKiDN. 

  

Dzieci zakończyły kolejny projekt z WCK!

  Projekt "Wspólny skok w kulturę na bis!" to kontynuacja ubiegłorocznego projektu, który spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, rodziców i opiekunów oraz pozytywną oceną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  W ramach projektu  40 dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich z Ponikwi, Barwałdu Dolnego, Stanisławia Górnego oraz podopiecznych Krakowskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych wzięło udział w licznych warsztatach, zajęciach, spotkaniach i wyjazdach nastawionych na obcowanie z lokalnym oraz narodowym dziedzictwem.

  Uczestnicy aktywnie pracowali na warsztatach plastycznych dotyczących sztuki współczesnej, fotograficznych m.in. wywołując zdjęcia w ciemni fotograficznej oraz aktorskich z aktorami Teatru groteska w Krakowie czy Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Nie zabrakło również wyjazdów, połączonych ze zwiedzaniem instytucji kultury do: Wrocławia, Lublina, Krakowa i Bielska Białej. Przez styczność z tymi dziedzinami sztuki uczestnicy zwrócili uwagę na różnorodność kultury oraz jej atrakcyjność.

   

  Ideą projektu było stworzenie dzieciom możliwości uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, przede wszystkim w takich, których nie mają możliwości doświadczyć w swoich miejscowościach. Celem projektu było również ukazanie walorów płynących z współtworzenia kultury, otwarcie dzieci na aktywne uczestnictwo w kulturze, pokazanie że kultura może sprawiać wiele radości, a także przygotowanie ich do jej świadomego odbioru.

  Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

  Wystawę prac fotograficznych i plastycznych, realizowanych w ramach projektu można obejrzeć do 12 grudnia  br. w holu teatralno-kinowym w Wadowickim Centrum Kultury. 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane