Premiera musicalu "Czarnoksiężnik w krainie Oz"

16 lutego 2018 08:37:12

  15 lutego 2018 w sali teatralnej Zespołu Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej odbyła się uroczysta premiera musicalu "Czarnoksiężnik w krainie Oz" w wykonaniu Teatru "Naszego" działającego w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach. To już osiemnasta premiera zespołu teatralnego z Kleczy Dolnej.

  

Premiera musicalu

  Główna bohaterka - Dorotka, podczas tornada, przenosi się do krainy Oz, znajdującej się po drugiej stronie tęczy. Tam poznaje Maczkinów, którzy w podziękowaniu za pomoc w uwolnieniu od złej wiedźmy, wskazują jej drogę do czarnoksiężnika, który może pomóc Dorotce w powrocie do domu. W drodze do Szmaragdowego Grodu Dorotka poznaje Stracha na wróble, który marzy o rozumie, Blaszanego Drwala pragnącego mieć serce i strachliwego Lwa chcącego, aby Oz uczynił go odważnym. Podczas podróży przyjaciele napotykają wiele niebezpieczeństw, z których wychodzą obronną ręką.

  Musical uczy jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają uczucia, kształtowanie charakteru i wiara w to, że wszystko jest w zasięgu naszej ręki.

  W spektaklu uczestniczyło 51 artystów z powiatu wadowickiego w wieku od 5 do 20 lat.   Spektakl wyreżyserował Paweł Jarosz. Kostiumy uszyła Agata Kucharzyk, choreografię przygotowała Jolanta Zając, scenografię Agnieszka Pasternak - Fraś, a  za charakteryzację odpowiadały Magdalena Kuźma i Marzena Warchał.

{{gallery_44692}}

  Podczas premiery Teatr "Nasz" otrzymał z rąk Pani Wiceburmistrz Ewy Całus bon na kwotę 2000zł za wybitne efekty pracy i upowszechnianie kultury.

               

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane