Bezpłatny pokaz filmu „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”

7 marca 2018 18:42:26

  Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT, Kolekcjonerskie Stowarzyszenie Strzelecko Obronne  „Skała”, zapraszają na bezpłatny pokaz filmu „Gurgacz Kapelan Wyklętych”, który odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bezpłatne bilety wstępu dostępne są "Starym Kinie". 

  

Bezpłatny pokaz filmu „Gurgacz. Kapelan Wyklętych”

  „Gurgacz Kapelan Wyklętych” to filmowy portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski. Film jest częścią oficjalnych obchodów Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" 2018.

  Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej. Głosił prawdę w czasach zniewolenia, ratował zbłąkane dusze, prowadził ludzi do Boga. Idąc za głosem sumienia, trwał do końca przy młodych żołnierzach, którzy z bronią w ręku przeciwstawiali się komunistycznemu reżimowi. W 1939 roku, na początku swej kapłańskiej drogi, przed obrazem Maryi Królowej Polski złożył siebie w ofierze za ratowanie ukochanej Ojczyzny. Osiem lat później został skazany na śmierć.

  „Gurgacz. Kapelan Niezłomnych” to przejmujący obraz na styku dokumentu i fabuły. Archiwalne fotografie, zapiski kapłana, świadectwa przeplatają się ze scenami fabularnymi, w których znakomitą kreację głównego bohatera stworzył Wojciech Trela.

  

  Najnowsze dzieło Dariusza Walusiaka, współtwórcy „Teraz i w godzinę śmierci”, to nie tylko filmowy zapis dramatycznej, prawdziwej historii. To przede wszystkim poruszająca opowieść o wolności, poświęceniu dla ideałów i głębokiej wierze.

  Bezpłatna emisja filmu odbędzie się 16 marca o godz. 19:00 w sali widowiskowej CKSiT (ul. Broniewskiego 3) w Kalwarii Zebrzydowskiej. Bezpłatne bilety wstępu dostępne są "Starym Kinie". 

  Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej i CKSiT zadbali też o to, aby film dotarł do jak największego grona odbiorców, w tym samym dniu 16 marca o godzinie 9:30 nieodpłatnie film obejrzą uczniowie szkół z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

  

  Inicjatorem emisji filmu  „Gurgacz Kapelan Wyklętych”, jest Kolekcjonerskie Stowarzyszenie Strzelecko Obronne  „Skała” z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane