Wybory 2018 W Ochman

Prezentacja albumu o Kalwarii Zebrzydowskiej

7 kwietnia 2018 20:19:38

  W środę, 4 kwietnia b.r., Biblioteka Publiczna w Kalwarii zanotowała rekordową liczbę osób uczestniczących w spotkaniu promocyjnym – ponad 100 osób. A wszystko to za sprawą Albumu Jubileuszowego „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”.

  

Prezentacja albumu o Kalwarii Zebrzydowskiej

  Album przygotowany z inicjatywy Urzędu Miasta na 400-lecie lokacji Kalwarii jest pierwszą tego typu  publikacją o naszym mieście, dotychczas autorzy interesowali się głównie Klasztorem i Dróżkami. Choć Sacrum i Profanum są u nas organicznie powiązane i nie sposób mówić o Kalwarii bez Sanktuarium, tym razem skoncentrowano się na mieście i jego mieszkańcach.

  Jubileusz 400-lecia Kalwarii ożywił zainteresowanie lokalną historią, pobudził do wspomnień i poszukiwań w rodzinnych albumach. Publikacja jest zaproszeniem do podróży sentymentalnej w czasie – od początków istnienia miasta, przez  okres Rzeczpospolitej szlacheckiej, zabór austriacki, dwudziestolecie międzywojenne i II wojnę światową, lata  PRL-u, po czasy współczesne… Znajdziecie w niej Państwo fotografie archiwalne i współczesne, stare pocztówki, mapy, panoramy, reprodukcje dzieł sztuki. Przy opracowaniu albumu wykorzystano zbiory Urzędu Miasta, Biblioteki Publicznej, Centrum Kultury, Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej. Jednak  gros materiałów dostarczyli sami mieszkańcy.

Wszystkim Darczyńcom Zespół Redakcyjny składa serdeczne podziękowania.

  Album został zaprezentowany w czasie Gali Jubileuszowej  w czerwcu 2017 r. Nie  wszyscy mieszkańcy mogli jednak uczestniczyć w tej uroczystości. Drugie wydanie stało się więc okazją do spotkania z Burmistrzem Miasta p. Augustynem Ormantym, z inicjatywy którego ukazała się reedycja albumu oraz twórcami publikacji – grupą pasjonatów lokalnej historii.

  W pracach nad Albumem udział wzięli: Małgorzata Dybek – Kierownik Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji Urzędu Miasta, Krystyna Duda – prezes Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej, Bogusława Moskała – dyrektor Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej, Łukasz Dziedzic – pracownik Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej, Zbigniew Kochan – prezes Stowarzyszenia „Niezależni Kalwaria”, Maciej Malec – pracownik Referatu Działalności Gospodarczej i Promocji

Pracami Kolegium Redakcyjnego kierował p. Stanisław Chyczyński.

  Prezentację Albumu Jubileuszowego wzbogacono materiałami multimedialnymi przygotowanymi przez Bibliotekę Publiczną.

  Miłym akcentem  na zakończenie spotkania był wiersz o Kalwarii autorstwa p. Jarosława Szczęsnego Binkowskiego, poety związanego z miastem

Bogusława Moskała

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane