Wybory 2018 M Koźbiał

Szyły i tworzyły dla Zuzi

10 kwietnia 2018 20:16:44

  W sobotę w Wiejskim Domu Kultury w Nidku odbyła się I akcja charytatywna „Szyjemy,tworzymy dla Zuzi”. W akcje włączyła się społeczność wioski, która chciała wesprzeć  rodzinę małej Zuzi, chorującej na padaczkę lekoodporną.

Szyły i tworzyły dla Zuzi

 Podczas akcji zorganizowanej przed WDK w Nidku panie z Międzypokoleniowej Integracji 50+ oraz inni mieszkańcy wsi uszyli własnoręcznie aż 60 poduszek! Poduszki zostaną przekazane rodzinie, która będzie mogła przeznaczyć je dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy wspierają ich w walce z chorobą córki.

 Warto dodać, że większość pań, która szyła poduszki miała pierwszy raz do czynienia z maszyną, jednak to zupełnie nie miało wpływu na ich prace. Pod czujnym okiem profesjonalistki pani Katarzyny Czub (absolwentki Politechniki Łódzkiej Na wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów) stworzyły prawdziwe dzieła sztuki.

 „Uważam, że warto organizować takie akcje, ponieważ dobro do człowieka zawsze wraca. Jeśli tylko możemy jakoś pomóc rodzinie Zuzi Klimczyńskiej to bardzo chętnie zawsze to robimy” – mówi Pani Gosia – kierowniczka WDK w Nidku.

 Jednak przeprowadzenie akcji byłoby niemożliwe, gdyby nie pomoc wielu sponsorów:

Firmy Yuki reprezentowanej przez firmę Immpall z Łodzi, która udostępniła 10 maszyn,

Hurtowni Szok. ZPHU. Koper Maciej,Andrychów,

Małopolskiej Spółdzielni Handlowej WIZAN  Andrychów,

Sklep z tkaninami Ania Andrychów,

Hurtownia Tkanin PPHU ZOSIA Zofia Kryska, Andropol S.A.

Natan FH Włoskie Tkaniny, Oświęcim, ul. Królowej Jadwigi 26

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane