Święto miłośników tańca

28 kwietnia 2018 18:08:17

 W sobotę w Wadowickim Centrum Kultury odbył się 3. Art Clip Dance. Dzień Tańca zgromadził tłumy widzów, którzy chcieli podziwiać młode talenty. Nie zabrakło wielu atrakcji i niespodzianek.

  

Święto miłośników tańca

 Święto tańca zaczęło się od warsztatów z Dawidem Baworem (showdance - połączenie stylu musicalowego z freestylem kształtujące świadomość ruchu scenicznego) oraz Olą Jurczak (jazz). Podczas warsztatów uczestnicy mogli poznać tajniki tańca na scenie i poczuć się jak prawdziwi artyści. 

 Oficjalnego otwarcia Dnia Tańca dokonał Dyrektor WCK - pan Piotr Wyrobiec, który razem z jury w składzie: Aleksandra Jurczak, Dorota Rychta i Dawid Bawor wręczył nagrody zwycięzcom konkursu 3. Art Clip Dance. W tym roku na konkurs nadesłano rekordową liczbę filmików, pojawiły się nawet nagrania z Warszawy i Wielkopolski. Komisja konkursowa oceniła nagrania w dwóch kategoriach artystycznych: taniec współczesny (Modern Jazz, Balet) oraz taniec nowoczesny ( Hip-Hop, Street Dance, Old School) i aż w czterech kategoriach wiekowych.


 Podczas tegorocznego Dnia Tańca zaprezentowało się aż 51 zespołów i duetów z całego powiatu wadowickiego! Przegląd stanowił eliminacje powiatowe do XXXI Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2018"


 Prawdziwe show zrobił zespół "Ale Babki" z Wadowickiego Uniwersytety Trzeciego Wieku. Panie zaprezentowały dwa układy taneczne i oba były nagrodzone przez publiczność wielkimi brawami.

  

 Niespodzianką dla wszystkich uczestników wydarzenia był gościnny występ Kamila Szpejenkowskiego, finalisty programu telewizyjnego "Got to Dance. Tylko taniec"

{{gallery_44712}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane