Diabelska „Zgraja”!

16 maja 2018 07:21:03

  Wybuchy ognia, kunszt słowa, inteligentny humor i diabelska manipulacja! Tego wszystkiego widzowie doświadczą podczas mistrzowskiego spektaklu w wykonaniu Jerzego Treli pt. „Rozmowy z diabłem”. Dodatkowo na publiczność czeka „Wieczór Komedii Improwizowanej” oraz komediowy spektakl plenerowy pt. „Satyriada”. To wszystko w ramach 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”!

  

Diabelska „Zgraja”!

  Ostatni weekend maja zapowiada w Wadowicach prawdziwe święto teatru! Wadowickie Centrum Kultury przygotowało bardzo bogaty program 45. Wadowickich Spotkań Teatralnych „Zgraja”. Podczas trzech dni festiwalu zaprezentowanych zostanie 9 wybranych spektakli konkursowych, które walczyć będą o główną nagrodę Spotkań „Teatralną Maskę”.

  Oprócz prezentacji konkursowych uczestnicy festiwalu będą mieli okazję wziąć udział w spektaklach gościnnych i wydarzeniach towarzyszących:

  

Piątek 25 maja:

19:00 – pokaz spektaklu „Załoga G” wadowickiego Teatru Próg

22:00 – Wieczór Komedii Improwizowanych w wykonaniu grupy „AD HOC”

  

Sobota 26 maja:

20:30 – spektakl plenerowy „Satyriada” Teatru na Walizkach – Plac Jana Pawła II

  

Niedziela 27 maja:

19:00 - Spektakl Teatru STU „ Rozmowy z diabłem. Wielkie kazanie księdza Bernarda” w wykonaniu Jerzego Treli

   

  Okrzyknięte zgodnie przez publiczność i krytykę znakomitym przedstawieniem, „Rozmowy z diabłem” są przewrotnym w wymowie traktatem napisanym przez księdza Leszka Kołakowskiego opowiadającym o walce dobra ze złem. W ascetycznej, przestrzeni kaznodzieja w wykonaniu Jerzego Treli prowadzi przekorną rozmowę ze słuchaczami. Kunszt słowa, inteligentny humor i precyzja aktora sprawiają, że poddajemy się diabelskiej manipulacji.

   

„Wieczór Komedii Improwizowanej” to spektakl składający się z różnorodnych, improwizowanych form (gier oraz w pełni improwizowanych piosenek), w których bohaterowie, miejsca i czasy akcji zmieniają się jak w kalejdoskopie. Kalejdoskopem tym kręcą nie tylko aktorzy, ale i publiczność, biorąca aktywny udział w przedstawieniu i mająca pełne prawo do decydowania o tym, co wydarzy się na scenie. Animować wieczór będą aktorzy z grupy AD HOC.

   

„Satyriada”

„Teatr Na Walizkach” to jeden z nielicznych komediowych teatrów ulicznych w Polsce. Rozpoznawalną cechą grupy jest korzystanie z konwencji cyrkowych oraz pantomimy. A najważniejsze - umiejętność nawiązania bezpośredniego kontaktu z widzami, improwizowanie z nimi tak, że naturalnie wybuchają salwy śmiechu! Spektakl uliczny nawiązujący do tradycji rosyjskiej i ukraińskiej sztuki komediowej. Zobaczymy w nim min. przewrotną historię małżeńską, w której miłość miesza się ze zdradą, a wesele z pogrzebem. To zaskakująca opowieść, w której na tle bałkańskiej muzyki oglądamy pokazane z przymrużeniem oka nasze codzienne małostki i intrygi. Jest tu również scena w szpitalu, gdzie obsługa lekarska nie daje nam pewności co do swoich umiejętności, natomiast pacjentem może okazać się każdy z nas!

   

Szczegółowe informacje oraz program festiwalu dostępny jest na stronie www.wck.wadowice.pl

 

Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny.

 

Bilety na spektakl Teatru Próg „Załoga G” w cenie 10 zł, Wieczór Komedii Improwizowanych – 20 zł oraz „Rozmowy z Diabłem” w wykonaniu Jerzego Treli w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum" oraz poprzez stronę ww.wck.wadowice.pl

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane