Koncerty organowe w Wadowicach

4 lipca 2018 14:28:49

  W tym roku tradycyjne lipcowe koncerty organowe odbędą się w wadowickim klasztorze karmelitów. Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę 8 lipca.

  

Koncerty organowe w Wadowicach

  Wielbiciele muzyki organowej będą mieli w lipcu okazję wysłuchać trzech koncertów, organizowanych już tradycyjnie w wakacje w Wadowicach. Wszystkie koncerty artyści zagrają tym razem w klasztorze OO. Karmelitów i wszystkie zostaną zagrane przez duety.

  W pierwszym koncercie usłyszymy ciekawe nowe aranżacje m.in. utworów Czajkowskiego, Prokofiewa i Chaczaturiana zagranych przez duet z Rosji: Ludmiłę Golub, pierwszą organistkę Domu Muzyki (największej sali koncertowej w Moskwie) i Valerię Anfinogenovą, dyrektora artystycznego Filharmonii w Soczi.

  W kolejną niedzielę, 15 lipca, zagrają skrzypaczka Aleksandra Honcel – Banek (skrzypaczka Sinfonietty Cracovia) i organista Bartłomiej Banek.

  Cykl koncertów zakończy występ dr hab. Witolda Zalewskiego, pierwszego organisty Katedry na Wawelu i jego córki Hanny, która mimo młodego wieku jest laureatką wielu konkursów muzycznych.

   

  Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 16.00 i wstęp jest bezpłatnyOrganizatorami koncertów jest Wadowickie Centrum Kultury i wadowicki Klasztor OO. Karmelitów.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane