DIALOG ze SZTUKĄ mm’

13 lipca 2018 20:40:23

  Podczas festiwalu jazowego w Teatralni Hotelu Młyn Jacka można było podziwiać malarstwo uznanej artystki, naszej wadowiczanki Marii Macięgi.

  

DIALOG ze SZTUKĄ  mm’

  Po powrocie z VI  Międzynarodowego Przeglądu Sztuki ekspozycja fragmentów malarstwa mm’marma: Maria Macięga (MMa)  została zaprezentowana w dniach od 3 do 10 lipca br. w miejscu  z duszą, magicznym miejscu, gdzie styl łączy  się ze sztuką - w Teatralni Hotelu Młyn Jacka.

 

  Uczestnicy wyjątkowego wydarzenia artystycznego,  jakim był Młyn Jazz Festival mieli okazję podziwiać część prac uznanej artystki Marii Macięgi.

  Wydarzenie,  którego głównym organizatorem od kilku lat jest zawsze Hotel Młyn Jacka,  od ośmiu  lat przyciąga miłośników jazzu. Na scenie prezentuję  największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie stało się jednym z najważniejszych jazzowych w Polsce. Główne koncerty ósmej edycji odbyły się od 5 do 7 lipca 2018 r.  na scenie plenerowej w Hotelu Młyn Jacka. Aby wysłuchać występów na żywo, na koncerty przybyło kilka tysięcy gości z kraju i zza granicy.

  Twórczość malarska Marii Macięgi nie jest obca  odbiorcom zainteresowanym sztuką. Prace wadowickiej artystki znajdują się w zbiorach i kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i poza jej granicami. Malarstwo MMa’  brało udział w wielu wystawach indywidualnych, w kilkudziesięciu wystawach  zbiorowych w kraju i zagranicą, m.in. w  USA, Nowym Yorku , w Manhattan Chelsea Art Gallery. Artystka  jest laureatką  prestiżowych nagród i wyróżnień . Jej obrazy dostrzegają właściciele galerii, kuratorzy wystaw, przeglądów sztuki.

  

  Malarstwo Marii Macięgi z reguły ogranicza się do cykli tematycznych, pozostających wypowiedzią, podejmowanym dialogiem osobistym na wybrane tematy (oprócz obrazów osobnych, tzw. „na zamówienie”, czy z intencją…). Istotą twórczości Marii Macięgi jest jakość malarska. To blisko trzydzieści lat intensywnej i konsekwentnej, artystycznej pracy. Warsztatu  malarskiego, wytrwale doskonalonego, także pod kierunkiem profesorów malarstwa i sztuk pięknych w Instytucie Sztuki w Krakowie. MMa ‘ wciąż ceni swoją autonomię w malarstwie.

  

  Naturalnie, nazwanie  Marii Macięgi  celebrytką byłoby sporym nietaktem. Swoją osobowością nie wpisuje się w codzienność  obszaru  rozrywkowego… Sztukę traktuje z dużą uwagą.

  Decyzją artystycznego gremium Maria Macięga dołączyła do uznanego, ogólnopolskiego grona malarzy i grafików. Obecnie zaproszona została do trwającej  jubileuszowej wystawy ZPAMiG, w której aktualnie bierze udział w gronie profesjonalnych twórców z całego kraju. Tamże prezentowane fragmenty malarskiego cyklu „Pejzaże z ciszą” (23 pejzaże; cykl otwarty ), na których  krajobraz pozostaje sam - z CISZĄ - jest terapeutyczny. 

  

  Jest to też pewien zaszczyt dla miasta Wadowice, że tutaj, na Ziemi Wadowickiej tworzy. Zatem reprezentuje Wadowice. Maria Macięga czuje się wadowiczanką trochę poprzez „zasiedzenie” (ur. w Wadowicach, ponad 20 lat mieszka w Wadowicach).

 

Czytaj też: Wernisaż w Młynie

  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane