Wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk

7 sierpnia 2018 12:33:36

 Intrygujące, barwne i nietuzinkowe – tak w skrócie można podsumować prace Moniki Ślósarczyk – artystki, która 3 sierpnia otworzyła swoją wystawę w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

  

Wystawa malarstwa Moniki Ślósarczyk

   Monika Ślósarczyk urodziła się w Bielsku - Białej, ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w pracowni malarstwa sztalugowego prof. J. Szancenbacha, z aneksem w pracowni książki i typografii prof. R. Banaszewskiego.) Prócz malarstwa sztalugowego zajmuje się artystycznym wykończeniem wnętrz. Uczestniczyła w około 35 wystawach zbiorowych i 60 indywidualnych oraz licznych plenerach malarskich. Jej prace zdobią nie tylko wiele domów prywatnych, ale także restaurację „Wierzynek” w Krakowie, Willę Dycjusza w Krakowie (odtworzone freski w Sali Kominkowej), etnochatę „Topolej” w Goleszowie i wiele innych miejsc.

  W centrum świata artystycznego malarki znajduje się człowiek. Fascynacja nim i wnikliwa obiektywna obserwacja pozwala artystce odegrać wręcz rolę „reporterki”. Na prezentowanych obrazach widać wykształcony, specyficzny styl, niepoddający się modom, ale bardzo silnie osadzony we współczesnej estetyce. Twórczyni niechętnie mówi o sobie i swojej sztuce, ale swoimi obrazami znakomicie opowiada historie życia niejednego z nas.

  Ekspozycję można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 16 września.

 

Zapraszamy! Wstęp wolny!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane