Jan Paweł II - superbohaterem komiksów

11 września 2018 14:48:26

  "Jan Paweł II w komiksie"- pod tym tytułem zorganizowano wystawę na płycie rynku w Wadowicach .

  

Jan Paweł II - superbohaterem komiksów

  Autorem tej wystawy plenerowej jest Artur Wabik , który jest artystą sztuk wizualnych, kuratorem, publicystą i badaczem podkultury. Jest również wydawcą komiksu i literatury fantastycznej, związanym ze street artem oraz autorem murali i instalacji w przestrzeni publicznej.

 

  Amerykańska agencja wydawnicza MARVEL Comics Group opublikowała w 1982 roku komiks "The life of Pope John Paul II". Jest to opis życia papieża - Polaka aż do daty wydania owego komiksu. Ten właśnie komiks był inspiracją dla autora wystawy, który zaprojektował 16 plansz z różnych komiksów z całego świata.

   

  Polski komiks, w którym jedną z postaci był Jan Pawel II pt."Solidarność. 500 pierwszych dni", ukazał się w 1984 roku wydali go Marek Owsiński i Jacek Federowicz. W owych czasach było to wydanie nielegalne.

  

  Pierwszy Polski komiks w całości poświęcony Papieżowi Polakowi Witolda Tkaczka i Rafała Szłapy, ukazał się w 2009 i nosił tytuł - " Jan Paweł II. Pielgrzymka do Polski 1979"  Wystawę można obejrzeć na wadowickim rynku do końca września 2018.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane