Artykuł archiwalny

Będzie dobry koncert

14 września 2018 10:35:22

  Szymon Mika, jeden z najlepszych młodych europejskich gitarzystów zagra w piątek w Wadowicach.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

  

Będzie dobry koncert

  Szymon Mika to pochodzący z Wadowic, w opinii nie tylko publiczności ale także krytyków, jednen  z najbardziej utalentowanych młodych gitarzystów. Jego kunszt doceniany był na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach, w ostatnich latach zapraszany jest do współpracy przez najwybitniejsze postacie muzyki jazzowej w Polsce i zagranicą. Na przykład w listopadzie będzie towarzyszył Adze Zaryan w jej trasie koncertowej High & Low, a w październiku zagra swoje koncerty w Zurichu, Bazylei, Pradze i kilku innych miastach zachodniej Europy.

  W najbliższy piątek będzie go można posłuchać na koncercie w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury, gdzie zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty „Togetherness”, która już zbiera pierwsze znakomite recenzje.

„Togetherness to zaskakująca płyta, wymykająca się gatunkowym podziałom. Jazzowo-folkowe korzenie muzyków, liryczne wokale Barbary Derlak i sugestywne kompozycje lidera tworzą album melodyjny, a przy tym nieoczywisty.”

  

  Na koncercie w Wadowicach do tria Szymona dołączą: wybitny saksofonista młodego pokolenia, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach – Marcin Kaletka oraz wokalistka Basia Derlak - znana z zespołu Chłopcy Kontra Basia.

  

Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, wstęp jest bezpłatny.

Szymon Mika – gitara
Max Mucha – kontrabas
Grzegorz Masłowski – perkusja

Gościnnie:
Barbara Derlak – wokal
Marcin Kaletka – saksofon tenorowy

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane