Podróżnik Jacek Pałkiewicz odwiedzi wadowicką Bibliotekę

27 września 2018 14:06:03

  W czwartek 4 października gościem Wadowickiej Biblioteki Publicznej będzie Jacek Pałkiewicz - wybitny podróżnik, twórca survivalu w Europie i odkrywca źródeł Amazonki. Autor ponad 40 książek podróżniczych. 

  

Podróżnik Jacek Pałkiewicz odwiedzi wadowicką Bibliotekę

   Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z jednym z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów – Jackiem Pałkiewiczem. Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki 4 października o godz. 18:00.

   Jacek Pałkiewicz - wybity podróżnik, członek Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie,  twórca survivalu w Europie i odkrywca źródła Amazonki. Od połowy lat 70. kierował wieloma ambitnymi wyprawami  w poszukiwaniu osobliwości ginących cywilizacji, niezwykłych zjawisk i ludzi. Przecierał szlaki na Borneo i Nowej Gwinei, poznał najdalsze kresy Syberii i Sahary. Najczęściej podróżował w stylu XIX-wiecznych odkrywców: na wielbłądach, jakach, słoniach, reniferowymi zaprzęgami, piechotą, chińskim sampanem czy indiańskimi pirogami. W 1975 r. wcielił się w rolę dobrowolnego rozbitka pokonując w łodzi ratunkowej Atlantyk. Dwa lata pływał jako oficer na statkach „tanich bander”, pracował w afrykańskich kopalniach złota i diamentów.

  

   W jego dorobku znajduje się ponad 40. książek podróżniczych, które doczekały się wielu wznowień, nie tylko w języku polskim, ale także włoskim, rosyjskim i angielskim. W 1998 r. pisarz otrzymał  główną nagrodę „Bursztynowy Motyl” za najlepszą książkę  podróżniczą roku ("Terra incognito" - Wydaw. Bellona). Spod jego pióra wyszły takie publikacje jak: „Pasja życia”, „Menu świata”. „Dubaj. Prawdziwe oblicze”, „Oblicza strachu” „Dżungla miasta”, „Sztuka podróżowania”, „Syberia” i wiele innych. Warto dodać, że za książkę „Dubaj. Prawdziwe oblicze” pisarz został zaocznie skazany w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na 6 lat więzienia.

  Serdecznie zapraszamy do wysłuchania opowieści o fantastycznych podróżach i niezwykłych dokonaniach! Wstęp wolny!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane