Przejdźmy „Z klasyką na Ty”

28 września 2018 10:19:45

  "Z klasyką na Ty" to nowa, cykliczna propozycja Wadowickiego Centrum Kultury skierowana do mieszkańców Barwałdu Dolnego, Ponikwi i Stanisławia Górnego. Projekt jest dwuetapowy i składa się z warsztatów dla dzieci oraz koncertów dla dorosłych. Kolejne spotkanie już w najbliższy weekend w SPSK oraz Domu Ludowym w Ponikwi.

  

Przejdźmy „Z klasyką na Ty”

  Cykl został tak przygotowany aby przybliżyć muzykę klasyczną zarówno dzieciom jak i dorosłym. Koncerty i warsztaty, które odbywają się w ramach projektu poprowadzi kwartet smyczkowy „Encore”, działający od wielu lat na terenie Wadowic i okolic. W skład zespołu wchodzą absolwentki Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach oraz studentki Akademii Muzycznej w Krakowie, zawodowo związane także z działalnością pedagogiczną.

  

  „Podczas warsztatów najmłodsi będą mieli okazję poznać podstawowe elementy dzieła muzycznego, posłuchać fragmentów utworów z różnych epok, poznać budowę instrumentów smyczkowych oraz różnice między nimi, a także spróbować swoich sił w graniu.” - mówią organizatorzy.

  

  Natomiast dorośli będą mieli okazję wysłuchania najpiękniejszych przebojów muzyki klasycznej i filmowej w aranżacji na kwartet smyczkowy. W programie pojawią się utwory takich kompozytorów jak: A. Vivaldi, A. Dvořák, G. Bizet, J. Strauss, E. Morricone, W. Kazanecki i inni. Dodatkowo, każdy utwór opatrzony jest komentarzem -ciekawostką, informacją o kompozytorze, czy okolicznościach powstania.  

  

  Kolejne warsztaty odbędą się 29 września o godz. 10:00 w Publicznej Szkole Podstawowej SPSK w Ponikwi, natomiast koncert, dzień później – 30 września o godz. 16:00 w Domu Ludowym w Ponikwi. Informacje o kolejnych wydarzeniach można znaleźć na stronie internetowej WCK (www.wck.wadowice.pl). Na ostatnie muzyczne spotkania  zapraszamy natomiast 13 i 14 września do Stanisławia Górnego. Szczegóły na stronie www.wck.wadowice.pl.

  

  Zapisy na warsztaty w sekretariacie WCK lub pod numerem telefonu 33 823 31 56. Liczba miejsc ograniczona.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane