Sala Zbiorów Kazimierza Wiśniaka w Lanckoronie.

3 października 2018 10:22:16

  29 września 2018 r. nastąpiło uroczyste otwarcie Sali Zbiorów Kazimierza Wiśniaka zlokalizowanej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Lanckoronie. Wójt Tadeusz Łopata był pomysłodawcą utworzenia stałej ekspozycji zbiorów Kazimierza Wiśniaka w Lanckoronie.

  

Sala Zbiorów Kazimierza Wiśniaka w Lanckoronie.

  W otwarciu Sali Zbiorów Kazimierza Wiśniaka uczestniczyli oprócz samego artysty m.in. Wójt Tadeusz Łopata – inicjator wystawy, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony prof. Zbigniew Mirek oraz członkowie Towarzystwa; Radni Gminy Lanckorona, Dyrektorzy szkół, członkowie Gminnej Rady Seniorów, członkinie Stowarzyszenia 3 Wionki, przyjaciele i najbliżsi Kazimierza Wiśniaka, mieszkańcy gminy oraz dzieci przebrane za lanckorońskie krasnoludki.


  Na początku wszyscy zgromadzeni goście wysłuchali krótkiego koncertu Julii i Michała Nagy. Następnie głos zabrał Prezes Towarzystwa Przyjaciół Lanckorony prof. Zbigniew Mirek, który ku aplauzowi zgromadzonych gości skonkludował swoje słowa tym, że Lanckorona musi być szczęśliwym miejscem, bo ma dwóch wspaniałych Kazimierzów: Wielkiego i Wiśniaka.

 

  Wójt Tadeusz Łopata opowiedział o tym, że ta Sala Zbiorów była jego zamierzeniem, które udało się zrealizować i wyraził wielką radość, że Pan Kazimierz Wiśniak znalazł swoje miejsce w Lanckoronie. Ostatni zabrał głos niezwykle skromny bohater całej uroczystości Pan Kazimierz Wiśniak, który podziękował wszystkim oraz zapewnił, że ma już plany co do poszerzenia ekspozycji o jego obrazy oraz, że planuje powstanie katalogu zbiorów.

  Kazimierz Wiśniak jest wybitnym scenografem, malarzem, rysownikiem oraz współtwórcą Piwnicy pod Baranami, od lat związanym z Lanckoroną.
Sala Zbiorów jest dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Lanckoronie.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane