Złota Kurtyna dla Teatru "Próg"

23 października 2018 10:21:55

  Teatr „Próg”, który działa w Wadowickim Centrum Kultury od 2005 roku pod opieką reżysera Bartosza Nowakowskiego odnosi ponowne sukcesy potwierdzając swoją markę. 

  

Złota Kurtyna dla Teatru

  Teatr wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, tym razem zdobył Złotą Kurtynę za spektakl „Załoga G - moll” na XIII festiwalu „Inny” w Krośnie. Podczas festiwalu została również zauważona i doceniona Oliwia Jurek, która otrzymała indywidualną nagrodę za kreację aktorską.

  To mocne otwarcie tego sezonu teatru po rekordowym naborze we wrześniu. Zgłosiło się 35 osób chętnych do edukacji artystycznej i współtworzenia nowych spektakli. Wszyscy zostali przyjęci i rozpoczęli swoje przygody już za progiem „Progu”. Przypominamy, iż teatr jest również od pięciu lat rezydentem sceny kameralnej AB teatru im.I.Witkacego w Zakopanem, a adepci teatru „Próg” to również studenci i absolwenci szkół teatralnych lub innych kierunków artystycznych.

  Teatr „Próg” nawiązał również współpracę z Wadowickim Stowarzyszeniem Romskim „Cierchenia” co zaowocowało we wrześniu spektaklem pt. „Jame Roma” („My Romowie”) prezentowanym na deskach sceny kameralnej WCK. Spektakl był bardzo dobrze przyjęty przez wadowicką publiczność i gości zaproszonych z Krakowa.

  To nie koniec działań artystycznych Nowakowskiego i jego zespołu w naszym regionie. Już w najbliższą środę 24.10 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się premiera spektaklu „Jak rozpętałem Bigos” w jego reżyserii, a stworzonego przez klasę teatralną „Niemożliwi”.

„Załoga G - moll” Teatru Próg zagości na deskach Wadowickiego Centrum Kultury w styczniu 2019 roku. Już dziś zapraszamy na spektakl!

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane