Gmina Spytkowice na starej fotografii

26 listopada 2018 18:22:38

  Urok starych, sentymentalnych fotografii porywa czytelnika w przeszłość, przybliżając dawne życie mieszkańców gminy Spytkowice. W Spytkowicach odbyła się promocja albumu „Gmina Spytkowice na starej fotografii”.

  

Gmina Spytkowice na starej fotografii

  W sobotę 24 listopada br. w Świetlicy Domu Strażaka w Spytkowicach miała miejsce prezentacja pięknie wydanego albumu „Gmina Spytkowice na starej fotografii”.

  W promocyjnym spotkaniu, które prowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Spytkowicach Alicja Kolasa, uczestniczyło wielu zaproszonych gości, min. wójt gminy Mariusz Krystian, przewodniczący Rady Gminy w Spytkowicach Jerzy Piórowski, księża z terenu gminy Spytkowice, przedstawiciel stowarzyszenia Dolina Karpia, przedstawiciele instytucji i organizacji oraz mieszkańcy gminy.

   

  

  Spotkanie promocyjne przygotowano w ramach organizacji wydarzenia „Dolina Karpia fleszem pisana – promocja dziedzictwa kulturowego rybołówstwa i lokalnej akwakultury wśród mieszkańców i gości Gminy Spytkowice i Doliny Karpia”.

   W trakcie spotkania odbyła się prezentacja wystawy fotograficznej „Dolina Karpia w obiektywie” ukazującej walory krajoznawczo-przyrodnicze i atrakcje turystyczne terenów rybackich na obszarze Doliny Karpia. Jedną z zalet ekspozycji jest zobaczenie terenów Doliny Karpia z lotu ptaka.

   Z kolei Andrzej Kozioł przedstawił multimedialną prezentację fotograficzną „Dolina Karpia w obiektywie - Dziedzictwo kulturowe rybołówstwa i lokalnej akwakultury Gminy Spytkowice”

   

  Zaprezentowany podczas spotkania album „Gmina Spytkowice na starej fotografii” zawiera 1360 zdjęć wykonanych w różnych okresach czasu. Najstarsze sięgają drugiej połowy XIX wieku, najpóźniejsze pochodzą z końca lat siedemdziesiątych minionego stulecia.

  Wspólną cechą wszystkich fotografii jest to, że dotyczą one gminy Spytkowice. Przy każdym zdjęciu znajduje się krótki opis informujący o wydarzeniu, przestrzeni lub przedstawionych osobach oraz miejscowość, rok lub okres, w którym fotografia została wykonana.

  Album składa się z sześciu rozdziałów: Ślady historii, Zycie codzienne, Życie kulturalne, Zycie religijne, Wokół sakramentów, Edukacji. Zdjęcia przypisane do poszczególnych części zostały umieszczone w porządku chronologicznym. Zdęcia pochodzą przede wszystkim z albumów prywatnych i stanowią niewielką część posiadanych przez mieszkańców zbiorów.

  Z prezentowanych w albumie fotografii czytelnik może wyczytać wiele nieznanych dotąd informacji o starych Spytkowicach, Bachowicach Ryczowie, Miejscu oraz Półwsi.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane