Wielkanoc2019pl

Rusza KinoSenior

6 grudnia 2018 13:13:26

  Wadowickie Centrum Kultury przygotowało kolejną propozycję dla seniorów z Gminy Wadowice. 11 grudnia rusza nowy, comiesięczny cykl KinoSenior, który będzie łączył seans filmowy z prelekcją.

   

Rusza KinoSenior

  KinoSenior to projekt realizowany w ramach Interdyscyplinarnego Programu Edukacyjnego KinoSzkoła, którego celem jest polepszenie kompetencji uczestników poprzez różnorodne formy edukacyjne.

- Mimo, że spotkania są dedykowane seniorom zapraszamy wszystkie osoby, które kochają kino i uważają, że każdy obejrzany film powinien zakończyć się komentarzem a nawet dyskusją - mówią pracownicy WCK

  Podczas pierwszego seansu seniorzy obejrzą film pt. „Sprawiedliwy”. Akcja filmu rozpoczyna się w 1942 roku, na terenach kielecczyzny. Uważany za mruka i dziwaka Pajtek (Jacek Braciak) zaprzyjaźnia się z 6-letnią, żydowską dziewczynką Hanią (Ewelina Zawistowska). Od tej pory, na tych dwojga wyobcowanych, nieprzystosowanych i „innych”, czekać będą nie tylko okrucieństwa wojny, ludzka zawiść, ale i sprawiedliwość... Obraz jest debiutem reżyserskim Michała Szczerbica, producenta („Wiedźmin”), scenarzysty („Róża”) i wieloletniego kierownika produkcji („Pianista”) związanego z branżą filmową od ponad trzech dekad. W obsadzie wielopokoleniowa plejada polskich gwiazd: Aleksandra Hamkało, Urszula Grabowska, Jan Wieczorkowski, Jacek Braciak, Beata Tyszkiewicz i Maja Komorowska.

  

  Po zakończeniu seansu uczestnicy wydarzenia wezmą udział w prelekcji podczas, której pod opieką prowadzącego będą mieli okazję porozmawiać na temat holokaustu.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane