Wielkanoc2019pl

PREMIERA TEATRU SOKÓŁ!

6 grudnia 2018 13:16:52

  Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym co byłoby gdyby… wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? Właśnie to pytanie przyświecało młodym aktorom Teatru Sokół, czyli twórcom spektaklu pt. „domino”. Premiera przedstawienia już w piątek 14 grudnia o 19:30 na deskach sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury!

  

PREMIERA TEATRU SOKÓŁ!

  "Domino" to efekt wspólnych inspiracji współczesną polską poezją i muzyką, ale przede wszystkim zbiorami "Listów niezapomnianych" Shauna Ushera. Listy - nie tylko te przeczytane, ale także samodzielnie napisane - stały się podstawą do szczerych, niespiesznych rozmyślań nad sobą oraz swoim najbliższym otoczeniem - rodziną. Twórczej pracy nad fabułą towarzyszyło natomiast pytanie: a co byłoby gdyby... wszyscy rodzice po prostu nagle zniknęli? W spektaklu, w dziwnych i tajemniczych okolicznościach tak właśnie się stało! Szalona grupa przyjaciół wyrusza zatem w poszukiwania pełne niespodzianek, przemyśleń i odkryć!

  "Domino" to charakterystyczne dla Sokoła połączenie humoru i refleksji, prowokujące do próby zadania sobie pytań: ile mamy w sobie z rodzica? za co możemy mu być wdzięczni? co naprawdę myśli sobie o nas rodzic? czy... gdyby napisał do nas list, to co w nim by się znalazło?

   

  Spektakl jest kompilacją listów napisanych przez członków zespołu oraz fragmentów tekstów i utworów m. in.: Władysława Bełzy, Jarosława Borszewicza, Domowych Melodii, Janusza Korczaka, Macieja Musiałowskiego, Violetty Villas i innych. Swoich głosów użyczyli także profesjonalni aktorzy: Dorota Kołodziej oraz Maciej Hanusek, a nad oprawą plastyczną (kostiumy, plakat) czuwała Justyna Kadłubicka.

   

  Przypomnijmy, iż Teatr Sokół działa przy Wadowickim Centrum Kultury już od 1999 roku i zrzesza młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym. W ostatnich latach zespół odniósł liczne sukcesy na ogólnopolskich festiwalach m. in. w Poznaniu, Krakowie, Bolesławcu czy Wodzisławiu Śląskim. Instruktorem grupy jest Michał Brańka – aktor, klown, pedagog, który za swoją działalność m. in. z Teatrem Sokół został laureatem plebiscytu „Nieprzeciętni” w Polskim Radio Czwórka.

   

„Domino”, Teatr Sokół – PREMIERA

14 grudnia (piątek), godz. 19:30

sala kameralna WCK

bilety: 10 zł (ilość miejsc ograniczona!)

   

Zapraszamy na profil Teatru Sokół na facebook’u:

https://www.facebook.com/teatrsokolwadowice/

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane