Malarstwo Małgorzaty Wójtowicz Cichoń

5 stycznia 2019 13:43:11

  W Galerii Polsko - Słowackiej w Brzeźnicy otwarto wystawę malarstwa Małgorzaty Wójtowicz Cichoń. Realistyczne prace, wykonane z doskonałą precyzją, przyciągają uwagę i budzą zachwyt widzów.

  

Malarstwo Małgorzaty Wójtowicz Cichoń

  W piątkowe popołudnie 4 stycznia 2019 roku w brzeźnickiej Galerii Polsko - Słowackiej odbył się wernisaż wystawy malarstwa Małgorzaty Wójtowicz Cichoń. W otwarciu wystawy uczestniczył wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos, który nie ukrywał podziwu dla rodowitej artystki.

- Moją pasją jest malowanie koni oraz wszelkich scen i układów z końmi, w tym sceny historyczne i batalistyczne - przyznaje Małgorzata Wójtowicz Cichoń. - A ostatnio próbuję sił w malowaniu ludzi, portretów. Dla mnie to jest duże wyzwanie - dodaje artystka.

  Pani Małgorzata rodem z Krakowa, od lat mieszka w Brzeźnicy. Z wykształcenia jest zootechnikiem, a z zamiłowania malarką, fotografikiem. Maluje od dziecka, jest samoukiem. Inspiruje ją twórczość polskich i rosyjskich klasyków, dlatego tyle doskonałych kopii w jej malarstwie. Jest członkiem Grupy Twórców "My" z Andrychowa, współpracuje z internetową galerią sztuki Touch of Art. i działa także w sekcji plastycznej Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.

  Mimo, iż tematyką prac nawiązuje do klasycznego malarstwa realistycznego, wiele jej obrazów zdradza doskonałość poszukiwań warsztatowych w zakresie kompozycji i koloru. Krytyczna wobec własnych dokonań ciągle się uczy. Malarstwo i fotografia, które z powodzeniem uprawia, świadczą o nieprzeciętnej wrażliwości Artystki.

  Na wystawie w Brzeźnicy artystka zeprezentowała przekrój swojego dorobku artystycznego z ostatnich dziewięciu lat. Jak sama przyznaje, w tym okresie namalowała ponad setkę obrazów.  Wystawa, której organizatorem jest Centrum Promocji i Kultury w Brzeźnicy będzie czynna do końca stycznia br.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane