Dla sztuki wiek nie ma znaczenia!

10 lutego 2019 18:23:31

  Wadowicka Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza na kolejną wystawę grupy malarskiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Andrychowa. 

  

Dla sztuki wiek nie ma znaczenia!

  Grupa rozpoczęła swoją działalność niemal 14 lat temu. Opiekę nad artystami sprawuje Jerzy Kozak, który z ogromną charyzmą, cierpliwością i zaangażowaniem prowadzi swych podopiecznych artystycznymi ścieżkami. Obecnie grupa malarska może poszczycić się ekspozycjami na terenie Andrychowa, Kęt i Wadowic.

  W Wadowickiej Bibliotece Publicznej artyści zaprezentowali swoje prace już po raz trzeci. Oficjalny wernisaż wystawy miał miejsce 7 lutego i przyciągnął w progi biblioteki prawdziwe tłumy.  Nie zabrakło śpiewów, poczęstunku oraz tradycyjnego losowania nagród w postaci obrazów stworzonych w trakcie wernisażu, przez jego uczestników.

  W ramach wystawy swoje prace zaprezentowało 14 członków grupy malarskiej. Gościnnie wystąpiła 8-letnia Zosia Myrda. Dzieła powstały na przestrzeni 2 lat. Zazwyczaj są to wielkoformatowe prace malarskie na papierze, ale wśród nich zdarzają się też niewielkie obrazy na płótnie i rysunki. Nowością są prace graficzne - monotypie. Tematyka dzieł oscyluje wokół martwej natury i pejzaży. Sporą grupę prac stanowi również abstrakcja, temat rzadko podejmowany zwłaszcza przez starszych twórców-amatorów.

  Wystawę można podziwiać w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 14 marca 2019 r. Zapraszamy!

  W wystawie udział biorą: Urszula Bierońska, Barbara Bubak, Józefa Dobosz, Maria Duda, Janina Dyrcz-Rzycka, Andrzej Dynowski, Grażyna Holona, Halina Łakomy, Agnieszka Kozerska, Alfreda Kudłacik, Krystyna Potempa, Janina Sordyl, Krystyna Srebrny, Elżbieta Woźniak, gościnnie Zosia Myrda.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane