Dwie ciekawe wystawy w bibliotece

24 marca 2019 14:22:03

  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza do obejrzenia dwóch ciekawych wystaw fotograficznych, prezentowanych w budynku głównym biblioteki  (ul. Legionów 1). Ekspozycje można podziwiać do 5 maja 2019 r.

  

Dwie ciekawe wystawy w bibliotece

  Bywasz w Wadowicach i chciałbyś je poznać z niecodziennej perspektywy? Lubisz prawdziwą fotografię i cyfrowe zdjęcia to dla Ciebie za mało? Uważasz, że znasz Wadowice i chętnie podejmiesz się wyzwania, aby to sprawdzić? Jeśli, tak zachęcamy do obejrzenia wystawy fotografii Łukasza Brańki, przedstawiających Wadowice z innej perspektywy. Jak sam autor mówi:

„Nie tylko drzwi stanowią barierę pomiędzy miejscami. A co gdyby je przekroczyć? Gdzie trafisz, co zastaniesz, kogo lub co spotkasz? Może Ty znasz odpowiedzi na te pytania? A może wystarczy wyobraźnia?”

  Wystawę tworzy blisko 30 zdjęć, ukazujących detale (drzwi, okna) z różnych wadowickich budowli. Dla zwiedzających ekspozycję przewidziano zabawę, polegającą na określeniu lokalizacji uwiecznionych na zdjęciach obiektów. Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda - voucher o wartości 100 złotych na Wadowicką Grę Miejską.

  Drugą ekspozycję stanowi pokonkursowa wystawa fotografii  wykonanych  za  pomocą techniki sleeveface, polegającej na wkomponowaniu książki w otoczenie adekwatne do jej okładki. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. 

  Autorami prac są uczniowie oraz nauczyciele z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach. Przeprowadzony w szkole konkurs nie tylko cieszył się ogromną popularnością, ale także stanowił ciekawą formę promocji czytelnictwa. Wybrane prace można podziwiać w holu Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane