Artykuł archiwalny

„The Best OFF 2018” w WCK!

16 września 2019 14:13:19

  Już 20 września o godzinie 19:00 w sali teatralnej Wadowickiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć spektakl Krakowskiego Teatru Tańca pt. "MY/WY". Spektakl skierowany jest do widzów 15+ i porusza temat polaryzacji polskiego społeczeństwa drugiej dekady XXI wieku.  

   

„The Best OFF 2018” w WCK!

  Najnowszy spektakl Krakowskiego Teatru Tańca wyrasta z inspiracji polską techniką tańca współczesnego, spajającą polską tradycję ludową i przetwarzającą ją w specyficzny kod ruchowy. Polska technika tańca współczesnego odzwierciedla polską mentalność, cechy psychofizyczne, historię i położenie geopolityczne.

  W spektaklu, osadzonym w aktualnym kontekście społeczno - politycznym, wykorzystywane są tradycyjne pieśni ludowe, wykonywane częściowo na żywo. Ludowe inspiracje zarówno w warstwie muzycznej, jak i ruchowej przetworzone są we współczesną formę teatru tańca. Twórcy spektaklu, zadają pytania, gdzie przebiega granica pomiędzy "za" i "przeciw", czy " tak" i "nie" to jedyne możliwe odpowiedzi na pytania/problemy stawiane przez lokalną i europejską rzeczywistość?

  Organizatorem projektu "MY|WY" on tour jest Instytut Promocji Kultury Polskiej. Projekt finansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spektakl powstał w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznanego Erykowi Makohonowi na rok 2017. Został nagrodzony w konkursie na najlepszy spektakl teatru niezależnego „The Best OFF 2018”

  
  Obsada spektaklu: Pamela Bosak, Paulina Dziuba, Monika Godek, Paweł Łyskawa, Angelika Mizińska, Magdalena Skowron, Mateusz Ulczok, Dominik Więcek muzyka: Michał Paduch (śpiew: Paulina Dziuba).

fot. Klaudyna Schubert

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane