ART. PROJEKT z aromatycznym zapachem kawy

28 października 2019 17:45:44

  Ekspozycja  trwającego blisko rok artystycznego  projektu prezentowana aktualnie  we wnętrzach Galerii CAFE  ul. Kościelna 4 w Wadowicach  potrwa do grudnia włącznie.

  

ART. PROJEKT z aromatycznym zapachem kawy

  W wystawie malarstwa podsumowującej projekt prezentowane są fragmenty z ekspozycji całościowych jakie miały miejsce , gdyż wszystkie obrazy nie zmieściłyby się razem . Pełne energii i koloru , różno-tematyczne malarstwo wnosi do wnętrza sporo radosnego nastroju dla miłych chwil przy dobrej kawie i innych kawiarnianych smakowitościach . Uzupełniona  opisem prezentacja wizualna  warta zobaczenia.

  

  Sztuka w Przestrzeni Publicznej - to projekt autorski, realizowany w latach 2018/2019 na terenie miasta Wadowice . Czas ekspozycji zestawów malarstwa: 25.10.2018 – 02.09.2019.

  

  Zamysł  realizacji projektu pojawił się jesienią 2018 , kiedy rzeczywistość nas otaczająca szarzeje, a przyroda zapada w drzemkę i częściej zwalniamy tempo oraz zamykamy się w tak zwanych przestrzeniach publicznych ‘ zamkniętych. Następnie  pomysł stał się projektem; ‘rozwędrował się ‘ na terenie miasta Wadowice trafiając  do  miejsc przytulnych i klimatycznych oraz przyjaznych sztuce.  W prezentacjach i ekspozycji projektu wzięły udział  przestrzenie i wnętrza ; Restauracja PESTKA , Restauracja Jagiellońska , Galicjanka pod Skarpą , Galeria CAFE ,  Hotel BADURA , Galeria CAFE .

  Sztuka w Przestrzeni Publicznej – to działanie o założeniu  czasowo – miesięcznym- społecznym, wędrujące w przestrzeni obiektów rekreacyjno-turystycznych związanych z gastronomią.  Każdorazowo ekspozycja wchodziła w deal  z odbiorcą, a także  w założeniu z przyjaznym dla sztuki  miejscem prezentacji ekspozycji, dokonując równocześnie zmiany czasowej w wystroju wnętrza , nieodpłatnej oraz  nie sprzedażowej;  w odniesieniu do zapytania – jak powszechnie reagujemy na sygnały wizualne, zmiany w otoczeniu  i sugestie symboliczne?  ...znaczenia nabiera także  otoczenie, w którym sztuka jest prezentowana. Sztuka umieszczona w wybranej przestrzeni publicznej wchodzi z nią w interakcję, co oznacza, że miejsce i dzieło wzajemnie na siebie oddziałują, ubogacają się…   Niektóre fragmenty malarstwa zostały w tym kontekście celowo wykonane dla wybranych przestrzeni; miejsc prezentacji. Podsumowanie i wnioski dotyczące ewaluacji pozostają zawarte  w dokumentacji projektu.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane