Wigilia w Andrychowie

15 grudnia 2019 16:10:10

 W niedzielę (15.12) odbyła się X jubileuszowa wigilia andrychowska. Tradycyjne spotkanie wigilijne w tym roku odbyło się na parkingu przy nowym basenie krytym .
 

Wigilia w Andrychowie

Wigilię rozpoczął występ chóru MISERICORDIAS DOMINI, który pięknymi, polskimi kolędami wprowadził wszystkich w świąteczną atmosferę. Na scenie wystąpiła także Kapela Góralska Beskid pochodząca z Podbeskidzia. Niewątpliwie Baca Jasiek urzekł mieszkańców swoim humorem oraz "gadką o świątecznych tradycjach na wesoło i zabawnymi świątecznymi anegdodami "Po poświęceniu opłatków i krótkiej modlitwie jak co roku wszyscy zgromadzeni na wigilii składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Oficjalne życzenia wszystkim mieszkańcom złożył burmistrz miasta - Tomasz Żak, oraz przewodniczący Rady Miejskiej-Roman Babski wraz z radnymi.


Niestety w związku z tym, że w tym roku wigilia odbyła się troszkę wcześniej harcerze nie przekazali światełka betlejemskiego, które dopiero dziś delegacja odbierze w Krakowie. Ale zapewnili, że w ciągu tygodnia dotrą ze światełkiem do wszystkich instytucji, tak jak co roku.


 Podczas spotkania na scenie zaprezentowały się dzieci z przedszkola nr 5, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów.  Dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie oraz lokalnych restauratorów m.in. CZARNY GROŃ – Restauracja Oberża, KOCIERZ Hotel & SPA, Restauracja ADRIA, Restauracja SAMI SWOI, Restauracja MICKIEWICZA mieszkańcy mogli skosztować tradycyjnych wigilijnych potraw.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane