Największe wirtualne kino na świecie także w Wadowicach

14 maja 2020 23:44:47

  Już za kilka dni, swoją nową salę kinową, udostępni widzom kino Centrum w Wadowicach. Wprawdzie to sala wirtualna, ale repertuar będzie jak najbardziej realny.

  

Największe wirtualne kino na świecie także w Wadowicach

  Stowarzyszenie Kin Studyjnych przygotowuje największe na świecie wirtualne kino, w ramach którego swoje repertuary zaprezentują kina arthousowe. Obecnie w tym projekcie jest już prawie 50 kin, w tym także i nasze wadowickie.

   

  Powstałe MOJEeKINO.PL będzie jedną wspólną platformą łączącą wirtualnie kina z całej Polski, która w dobie zastoju umożliwi im zachowanie tej niepowtarzalnej więzi, jaką tworzą z widzami w swoich tradycyjnych przestrzeniach.

- Projekt, który tworzymy jest innowacyjny na skalę światową. Różni się od istniejących VOD z tysiącem filmów do wyboru repertuarem, dotarciem do widza a także sposobem podejścia do promocji filmu. Platforma promować ma sztukę filmową w różnych jej przejawach oraz umożliwiać poszczególnym kinom realizowanie swojego kuratorskiego programu. Przestrzeń platformy będzie zatem dla widza arthousowego nadal drogowskazem do oglądania filmów studyjnych, których często brakuje na popularnych platformach streamingowych" - przekazują organizatorzy.

   

- Każde kino będzie mogło proponować swój własny repertuar. W naszym będzie głównie kino artystyczne, niszowe, nietuzinkowe. Będziemy proponować również takie filmy, które nie miały jeszcze swoich premier ani w kinach ani na innych platformach, oraz starsze tytuły, których nie udało nam się jeszcze pokazać, a także te, pokazywane już w naszym kinie na przykład w ramach cyklu „środAwisko” – zapewnia Sylwester Rabenda, kierownik wadowickiego kina.

   

  Oglądanie filmów w wirtualnej wadowickiej sali kinowej będzie bardzo proste. Przez stronę kina widz zostanie przeniesiony na platformę, wybierze wadowickie kino i film, potem kupi bilet i zostanie mu udostępniony wybrany film na 48 godzin.

   

Wirtualna sala kinowa zostanie otwarta już 21 maja 2020.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane