Ministerstwo wsparło wadowicką kulturę w sieci!

15 maja 2020 23:06:19

  Wadowickie Centrum Kultury, tak jak blisko 6 tysięcy innych instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych z całej Polski, starało się o dofinansowanie swoich działań ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura w sieci”. Udało się!

  

Ministerstwo wsparło wadowicką kulturę w sieci!

  Dzisiaj Narodowe Centrum Kultury rozstrzygnęło nabór do programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Program służy tworzeniu warunków dla zwiększania uczestnictwa w kulturze za pomocą narzędzi internetowych, rozwijaniu kompetencji cyfrowych odbiorców i kadr kultury oraz wzmacnianiu kapitału kulturowego – mówi prof. Rafal Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

  

  Spośród 5948 wniosków MKiDN nagrodziło 1182, w tym wniosek Wadowickiego Centrum Kultury. WCK w ramach projektu „Recepta na kulturę” zamierza przygotować: wirtualne zwiedzanie wystawy Wadowice, miasto w którym wszystko się zaczęło”, projekt fotograficzny dla mieszkańców, teatralną kampanię społeczną, spotkania podróżnicze, kreatywne zajęcia dla dzieci, a nawet cykl koncertów, nawiązujący do festiwali, które w tym roku z oczywistych względów nie mogą się odbyć. Większość wydarzeń będzie dostosowana dla odbiorców z niepełnosprawnościami.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Tagi

WCK

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane