Bukiety Zielne w Jaszczurowej

15 sierpnia 2016 17:55:10

  W niedzielę 14 sierpnia w Jaszczurowej rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy bukiet zielny. Była to II edycja konkursu „Cudowna moc bukietów".

  

Bukiety Zielne w Jaszczurowej

  Uroczystość poprzedziła Msza św. w kaplicy w Jaszczurowej, odprawiona przez proboszcza Krzysztofa Strzelichowskiego, po której goście przeszli na miejsce zabawy przy Domu Kultury.

  Panie z KGW Jaszczurowa przygotowały wiele atrakcji kulinarnych i artystycznych. Były stoiska z ziołami, rękodziełem oraz kącik animacji dla dzieci. Samą imprezę rozpoczęła Julia Bednarczyk piękną pieśnią maryjną „Maryjo Tyś naszą nadzieją". W trakcie uroczystości, kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wadowicach Mirosława Antos podzieliła się cenną wiedzą o wybranych ziołach z naszych łąk.

  O godzinie 18.00 – po obfitym deszczu – nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na bukiet zielny. Komisja konkursowa w składzie Mirosława Antos (kierownik Terenowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Wadowicach), Iwona Ostróżka (florystyka), Józef Skudlarski (prezes Koła Łowieckiego „Cietrzew") przyznała następujące nagrody:W kategorii Bukiet Mały (do lat 13-tu) wzięło udział 18 osób

I miejsce – Faustyna Dżyżdżyk z Kozińca

II miejsce – Kinga Korzeniowska z Barwałdu Dolnego

III miejsce – Mateusz Adamek z Mucharza

Wyróżnienie – Kinga Możdżeń z Jaszczurowej

 

W kategorii Bukiet Tradycyjny (dorośli) wzięło udział 18 osób

I miejsce – KGW Jaszczurowa

II miejsce – Zuzanna Tokarz z Mucharza

III miejsce – Sołectwo Jamnik

Wyróżnienie – KGW Mucharz (nagroda prezesa Koła "Cietrzew")

Wyróżnienia i nagrody przyznał także Ryszard Czaicki, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej.

Konkurs był organizowany pod patronatem Stowarzyszenia „Instytut Dziedzictwa" w Krakowie realizującego projekt „Cudowna moc bukietów" oraz Wójta Gminy Mucharz.

R. Kadela

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane