Plenerowa wystawa w Andrychowie

5 lutego 2018 10:25:38

  W Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie otwarto wystawę prac lokalnych artystów i fotografików.

 

Plenerowa wystawa w Andrychowie

  W piątkowym wieczór w andrychowskim Centrum Kultury i Wypoczynku uroczyście otwarto 10. wystawę plenerów. Przez 10 lat w plenerach wzięło udział 35 fotografików i 47 malarzy, nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. W 2017 Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wydało album, w którym udokumentowane zostały pobyty artystów w gminach powiatu wadowickiego.

  Podczas wernisażu mogliśmy zobaczyć prace kilkunastu artystów m.in.: Romana Wróbla z Suchej, Barbary Adamiec z Wilkowic, Floriana Kochuta z Rudzicy, Sylwii Prażmowskiej z Wadowic, Zdzisława Połącarza z Nowego Tomyśla, Piotra Zatorskiego z Będzina, Miry Sabatowicz z Tomic, Irka Młynarczyka, Elżbiety Siwek, Mai Dziopak z Konstancina, Marka Łasak z Wadowic, Zbigniewa Bury z Andrychowa, Małgorzaty Wójtowicz z Brzeźnicy, Urszuli Dąbrowy z Woźnik, Rafała Lenarta ze Suchej Beskidzkiej, Jana Smolec z Andrychowa, Renaty Wojnarowicz z Piły, Zbigniewa Jurczaka z Wadowic, Tadeusza Kumik z Kleczy Dolnej, Kazimierza Jończy z Andrychowa, Krzysztofa Pływacza z Wadowic, Piotra Machinek z Tychów, Rafała Stępniaka z Częstochowy, Józefa Ogiegło z Woźnik, Waldemara Kaliczak z Warszawy, Marii Macięgi z Wadowic oraz Volodymyra Czornobay z Tarnopola.

  Wystawę otworzył Prezes Zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej Zbigniew Jurczak, który krótko przybliżył historię plenerów, powitał wszystkich artystów i ich rodziny. Podziękował również wszystkim, którzy przez te 10 lat przyczynili się do tworzenia wystaw. Mecenasami wystaw byli przede wszystkim wójtowie i burmistrzowie powiatu wadowickiego: Wacław Wądolny, Jan Wacławski, Augustyn Ormanty, Jacek Antos, Bogusław Antos, Mariusz Krystian, Tomasz Żak, Małgorzata Chrapek, Witold Grabowski, Mateusz Klinowski.

  W wernisażu uczestniczył również Burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który zapewnił, że artyści wraz ze swoimi wystawami zawsze są mile widziani w Andrychowie.

  Ekspozycje można oglądać od 2 lutego do 5 marca 2018 r. w CKiW w Andrychowie

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane