PAP Koronawirus

Pokaz Potraw Wielkanocnych w Radoczy

15 kwietnia 2019 14:23:43

  Szkoła Podstawowa w Radoczy gościła uczestników tegorocznego Gminnego Pokazu Potraw Wielkanocnych.

  

Pokaz Potraw Wielkanocnych w Radoczy

  W Szkole Podstawowej w Radoczy zorganizowano tegoroczny Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych. Przedświąteczne spotkanie przygotował Ośrodek Kultury Gminy Tomice we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową w Radoczy.

  Na spotkanie, które odbyło się w sobotnie popołudnie 13 kwietnia br., przybyło sporo mieszkańców gminy Tomice oraz zaproszeni goście, m.in. w spotkaniu uczestniczyli: Senator RP Andrzej Pająk, Poseł na Sejm RP Józef Brynkus, Wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan, Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Adamik wraz z radymi i sołtysami, Sekretarz Gminy Tomice Ryszard Góralczyk, Dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Tomice Maria Paśnik oraz proboszczowie: ks kan. Józef Wróbel i ks. Janusz Sołtys.

  Wszystkich uczestników wielkanocnego spotkania w imieniu organizatorów przywitała Aneta Homel. Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski podczas swojej wypowiedzi  podkreślił jak ważne jest pielęgnowanie tradycji tych najważniejszych dla chrześcijaństwa świąt, podziękował za organizację pokazu i złożył wszystkim obecnym serdeczne życzenia świąteczne. Uczestnikom spotkania świąteczne  życzenia złożyli również parlamentarzyści: senator Andrzej Pająk oraz poseł Józef Brynkus.

  W części artystycznej wystąpiły Zespoły Śpiewacze „Woźniczanki” w Woźnik, „Radoczanki” z Radoczy, „Wesołe Gosposie” z Witanowic oraz „Biesiada” z Tomic, które zaprezentowały gościom piosenki związane z obrzędami wielkanocnymi. Nie zabrakło również występu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Radoczy.

  Tradycyjne potrawy, które zazwyczaj znajdują się na naszych wielkanocnych stołach, przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Tomice oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy. Czas degustacji i wspólnych rozmów umili RECITAL młodych i zdolnych artystów: Karoliny Żak, Julii Śmiech oraz Dawida Wilka.

  Tegorocznemu Gminnemu Pokazowi Potraw Wielkanocnych towarzyszył kiermasz ozdób wielkanocnych. Z kolei dla dzieci zorganizowano w świetlicy szkolnej wielkanocne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci pod okiem instruktorów wykonywały ozdoby wielkanocne.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane