Malarstwo - to moja pasja

5 marca 2015 14:47:05

- Pierwsze moje kroki w stronę rozwijania moich zainteresowań artystycznych pojawiły się w dzieciństwie. Już wtedy wykazywałam duże zainteresowanie, jeśli chodzi o twórczość plastyczną - wyznaje Maria Macięga.

Malarstwo - to moja pasja

- Uprawiam tak zwaną ekspresję oraz  impresję kolorystyczną. Cenię swoją  autonomię w malarstwie i styl. Interesuje mnie malarstwo jako sposób specyficznego formułowania własnego stosunku do rzeczywistości zastanej, otoczenia i ludzi, których na swojej drodze spotykam, a spotykam naprawdę różnych.  Moje malarstwo związane jest z barwą, barwą się bawię. Właściwie moje malarstwo karmi się i żongluje barwami, które emanują pozytywną  energią, na którą pozornie nie zwracamy uwagi lecz nie pozostaje ona bez znaczenia. Barwy mają swoją  moc. Obrazy mojego pędzla nie są stricte realistyczne, chociaż namalowałam kilka obrazów bardzo realistycznych, ale generalnie moje malarstwo skierowane jest opozycyjnie w kierunku właśnie takiej ekspresji kolorystycznej, myśli bardzo swobodnej, bez męczliwego naśladowania fotograficznego. Moje impresje krzyczą barwami, są bardziej w zderzeniu kontrastowym, radosnym, emocjonalnym.  Zresztą taki chyba jest również mój temperament, jestem niepoprawną optymistką. Skąd więc taki nastrój w moich obrazach  ewaluuje. Generalnie  twórczość daje mi sporą radość, wewnętrzną, relaksową - mówi Maria Macięga w wywiadzie udzielonym redakcji miesięcznika Wiadomości Powiatowe.

Cały wywiad już w marcowym wydaniu Wiadomości Powiatowych.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane