Artykuł archiwalny

Wicestarosta vs. Eksstarosta

1 stycznia 2017 15:15:15

  Były starosta wadowicki Jacek Jończyk zamierza na drodze sądowej dochodzić od wicestarosty Andrzeja Góreckiego obrony swojego imienia. Chce, aby wicestarosta oficjalnie przeprosił go na sesji Rady Powiatu.

   

Wicestarosta vs. Eksstarosta

  Były starosta wadowicki, a obecnie radny Rady Powiatu, Jacek Jończyk skierował do wicestarosty Andrzej Góreckiego wezwanie do usunięcia naruszenia jego dóbr osobistych.

   

  Chodzi o wypowiedź urzędującego wicestarosty Andrzeja Góreckiego na sesji Rady Powiatu w dniu 7 grudnia 2016 roku. Podczas oświadczeń radnych wicestarosta miał powiedzieć do Jacka Jończyka "Pan jak zwykle kłamie".

Były starosta poczuł się urażony i zażądał od wicestarosty przeprosin następującej treści:

     

"W związku z moją wypowiedzią podczas sesji w dniu 7 grudnia 2016 roku w punkcie oświadczenia radnych, przepraszam radnego powiatowego Jacka Jończyka za słowa wypowiedziane do niego cyt. "Pan jak zwykle kłamie.." Moim celem nie było naruszenie dóbr osobistych radnego Jacka Jończyka czy obrażanie go. Wyrażam ubolewanie z powodu mojej emocjonalnej i nieprawdziwej wypowiedzi. Andrzej Górecki - Wicestarosta wadowicki".

   

  Przeprosiny miały być wygłoszone podczas najbliższej sesji, która odbyła się 29 grudnia 2016 roku. Podczas tej sesji wicestarosta Andrzej Górecki temat poruszył, jednak zamiast przeprosin, było sprostowanie.

   

  

  Wicestarosta przyznał, że podczas swojej wypowiedzi powiedział do Jacka Jończyka, że ten kłamie, jednak jak zapewnił, nie użył stwierdzenia "Pan jak zwykle kłamie". W związku z tym nie będzie Jacka Jończyka przepraszał.

   

  Redakcja portalu powiatlive.pl dotarła do zapisu dźwiękowego z XX Sesji Rady Powiatu Wadowickiego, która odbyła się 7 grudnia 2016 roku. Fragment nagrania dotyczący  tej spornej kwestii publikujemy poniżej. Na nagraniu w jego końcowej części słychać stwierdzenie "Kłamie Pan jak zwykle".

  

  

  Po tym, jak wicestarosta Andrzej Górecki odmówił przeprosin, eksstarosta Jacek Jończyk zapowiedział skierowanie sprawy do sądu w celu obrony swojego dobrego imienia.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane