Minister nagrodził bohatera z Wadowic

4 lutego 2017 21:59:41

  Minister Mariusz Błaszczak wręczył nagrodę 9-letniemu Łukaszowi z Wadowic za dzielną postawę, gdy powiadomił straż pożarną o pożarze na os. Wadowity. Minister wyróżnił również 12-letnią Angelikę z Tarnowa.

  

Minister nagrodził bohatera z Wadowic

  Podczas wizyty w Małopolsce szef MSWiA Mariusz Błaszczak nagrodził za dzielną postawę Łukasza Pietraszka z Wadowic.

  9-letni Łukasz Pietraszek powiadomił straż pożarną o wybuchu pożaru na os. M Wadowity w Wadowicach, podając strażakom dokładny adres i opis, co się dzieje.

- Najpierw się przestraszyłem, powiedziałem babci. Babcia powiedziała do wujka, żeby zadzwonił, ale wujek miał zablokowany telefon, więc wziąłem telefon i zadzwoniłem - opowiadał o tym zdarzeniu Łukasz Pietraszek. 

  9-letni Łukasz z Wadowic oraz 12-letnia Angelika z Tarnowa otrzymali nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

-To miłe, że możemy dziś wyróżnić tak młodego człowieka, który wykazał troskę o życie innych powiedział minister Mariusz Błaszczak podczas ceremonii wręczania nagrody dla młodego bohatera.

  Warto dodać, że wcześniej młody bohater z Wadowic, Łukasz Pietraszek za dzielną postawę otrzymał nagrodę od burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego, a ostatnio Łukasz gościł u wadowickich strażaków.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane