Osobowości 2016 roku

4 marca 2017 09:30:30

  Jan Porębski, Renata Bukowska, Jerzy Chylewski i Filip Kaczyński zostali osobowościami roku 2016 lokalnego dziennika Gazeta Krakowska.

  

Osobowości 2016 roku

  W piątek, 3 marca na gali w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha nagrodzono czwórkę mieszkańców powiatu wadowickiego. Osobowościami roku 2016 zostali: Jan Porębski, Renata Bukowska, Jerzy Chylewski i Filip Kaczyński.

  W kategorii kultura w powiecie wadowickim plebiscyt lokalnej gazety Gazeta Krakowska wygrał Jan Porębski ze Stryszowa, nominowany za działania w dziedzinie kultury, a szczególnie za niestrudzone kultywowanie i pielęgnowanie tradycji lokalnej gminy Stryszów, m. in. prowadzenie ludowego zespołu dziecięcego. Z kolei osobowością roku w kategorii działalność społeczna i charytatywna została Renata Bukowska z gminy Lanckorona, prezes LGD Gościniec Czterech Żywiołów, organizator słynnych lanckorońskich "Aniołów w Miasteczku".

   Natomiast w kategorii biznes nagrodzony został Jerzy Chylewski - prezes Małopolskiej Spółdzielni Wizan, odnoszącej duże sukcesy w handlu. Statuetkę osobowości roku w kategorii samorząd i społeczeństwo lokalne otrzymał z kolei Filip Kaczyński z Wadowic, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego, wcześniej Poseł na Sejm, który tak skomentował otrzymane wyróżnienie:

- Niezmiernie się cieszę, że moja dotychczasowa praca została doceniona. Chciałbym poprzez nią pokazać, że samorządowiec to nie musi być osoba, która bierze się do pracy na pół roku przed wyborami. Ja pracuję od pierwszego dnia odkąd zostałem radnym i bardzo się cieszę, że ludzie to widzą i doceniają. To wyróżnienie motywuje mnie do jeszcze cięższej pracy na rzecz naszej lokalnej społeczności - powiedział Filip Kaczyński, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane