Srebrny Krzyż Zasługi dla Marii Nieć-Cedrowskiej

10 marca 2017 17:21:16

  W imieniu Prezydenta RP, Wojewoda Małopolski Józef Pilch odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi przewodniczkę PTTK Marię Nieć - Cedrowską. Uroczystość odbył się podczas Sesji Rady Miejskiej w Wadowicach.

  

Srebrny Krzyż Zasługi dla Marii Nieć-Cedrowskiej

  Piątkowa sesja Rady Miejskiej w Wadowicach miała wyjątkowy charakter, a to w związku z uroczystością uhonorowania zasłużonej dla Ziemi Wadowickiej przewodniczki turystycznej Marii Nieć - Cedrowskiej.

  Informację o wyróżnionej przedstawiła wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Wadowicach, prezes Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych PTTK Maria Zadora.

  Maria Nieć - Cedrowska jest członkinią PTTK od 1951 roku. Uzyskała uprawnienia Przewodnika Terenowego, a później Przewodnika Beskidzkiego. Jest pierwsza założycielką Koła Przewodników w Wadowicach, które powstało w 1969  roku. Pełniła wiele funkcji w Kole Przewodników w Oddziale PTTK, w Zarządzie Wojewódzkim PTTK, była współorganizatorką wielu imprez, prowadziła Kronikę Przewodników.

  Maria Nieć - Cedrowska posiada wiele odznaczeń i wyróżnień. W piątek 10 marca br. przybyło jej jeszcze jedno odznaczenie.

  W imieniu Prezydenta RP, Wojewoda Małopolski Józef Pilch odznaczył Marię Nieć - Cedrowską Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane