Sąsiedzko-rodzinny spór w Zagórniku

16 marca 2017 10:20:57

  Nie ma pomyślnego rozwiązania kilkuletniego konfliktu rodzinno-sąsiedzkiego w Zagórniku. 

  

Sąsiedzko-rodzinny spór w Zagórniku

  Z rodziną dobrze się wychodzi, ale na zdjęciu... Te gorzkie słowa może sobie powtarzać rodzina z Zagórnika (gmina Andrychów), która od lat toczy spór z rodziną sąsiadującą na posesji.

  W starym domu w Zagórniku zamieszkuje rodzina, która przez sąsiadów została pozbawiona... światła dziennego. Trudno w to uwierzyć, ale jest to możliwe.

  Sąsiedzi, będący jednocześnie rodziną poszkodowanych, zasłonili od zewnątrz budynku okna kotarami. Żeby tego było mało, przed budynkiem posadzono tuje, które dodatkowo ograniczają widoczność.

  Zamieszkująca budynek 89-letnia kobieta wraz ze swoją córką, zięciem i dwojgiem wnucząt zostali w ten sposób pozbawieni dopływu promieni słonecznych. I co najgorsze, taka patologiczna sytuacja trwa od lat.

Głośno o drakońskich sposobach egzekwowania swoich praw przez sąsiadującą rodzinę zrobiło się  dopiero po wczorajszej emisji reportażu w jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych.

   

  Nie widać jednak możliwości pomyślnego rozwiązania sporu. Obrys budynku, w którym zasłonięto okna, stoi w granicy działki. Tuż za granicą sąsiad postawił, już na swoim terenie, kotary oraz posadził tuje.

 Teoretycznie wszystko przebiega z prawem. Ale czy na pewno? A gdzie zasady współżycia społecznego?

  Ponadto adwokat, który wypowiadał się w mediach, jest zdania, że mieszkańcom budynku zostało odebranie ich niezbywalne prawo do światła.

  Nie powiodły się mediacje prowadzone przez sołtrysa Zagórnika. Z kolei policja nie podjęła działań, ponieważ oficjalnie nie było żadnego zgłoszenia naruszenia prawa.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane